کوچک کردن بینی با جراحی پره و سوراخ های بینی

soorakh

پهن بودن بیش از حد سوراخ‌های بینی یکی از دغدغه‌های مشترک بین بسیاری از مردان و زنان می‌باشد. جراح از این مشکل به خوبی آگاهی بوده و از روش‌های درمان زیبایی برای رفع آن استفاده می‌کنند. گاهی اوقات، جراح به فرد دارای سوراخ بینی پهن پیشنهاد می‌دهد از عمل جراحی کوچک کردن سوراخ بینی برای رفع مشکل خود استفاده کند. این روش یکی از راهکارهای معمول برای تنگ کردن سوراخ‌های بینی پهن است. به این ترتیب، جراح ظاهر سوراخ بینی فرد را اصلاح کرده و با بهبود زیبایی و جذابیت بینی، تناسب آن را نیز با سایر اجزای صورت افزایش می‌دهد. انجام جراحی بینی گوشتی برای کسانی که از بزرگی بینی گوشتی و پهنشان رنج می برند، مناسب است. بینی های گوشتی باعث خجالت و کاهش اعتماد به نفس در فرد می شوند و با کوچک کردن بینی گوشتی می توان زیبایی و اعتماد به نفس را به شخص بازگرداند.

سوراخ‌های بینی بزرگ یا پره‌های بینی پهن می‌تواند مشکلات ظاهری برای صورت فرد به همراه داشته باشد. خوشبختانه امروزه می‌توان حتی با استفاده از روش‌های درمان محافظه‌کارانه بافت اضافی موجود در این ناحیه از بدن را برداشته و پهنای سوراخ بینی را بطور قابل توجه کاهش دارد. توجه داشته باشید در حدود یک پنجم جراحی‌های زیبایی بینی نیازمند تنگ کردن سوراخ بینی و کوچک کردن آن است.

به این ترتیب در صورتی که تصور می‌کنید سوراخ‌های بینی شما بسیار پهن بوده یا ظاهر نامتقارن دارند، می‌توانید از طریق شماره تلفن 02122769519 با همکاران ما تماس گرفته و برای جلسه مشاوره با دکتر قهاری هماهنگی لازم را انجام دهید. در طول جلسه ملاقات، دکتر قهاری وضعیت بینی و آناتومی کلی صورت شما را بررسی کرده و یک برنامه درمان مناسب برای تنگ کردن سوراخ‌های بینی و ایجاد ظاهر مناسب‌تر طراحی نماید. در نتیجه این برنامه درمان دستیابی به نتایج کاملاً طبیعی و جذاب برای بینی فراهم خواهد شد.

کوچک کردن بینی


soorakh4

سوراخ بینی که گاهی اوقات به آن پره‌های بینی نیز گفته می‌شود یک اصطلاح آناتومی مورد استفاده برای تشریح ناحیه گرد خارجی بینی است که در اصطلاح به آن حفره بینی گفته می‌شود. سوراخ بینی در امتداد غضروف ناحیه بالای بینی تشکیل شده و به سمت تیغه بینی امتداد پیدا می‌کند. تیغه بینی یک دیواره انعطاف‌پذیر از غضروف بینی است که دو سوراخ بینی را از یکدیگر جدا و تفکیک می‌کند.

پره‌های بینی اشاره به پایه بینی دارد که محل اتصال گونه‌ها و لب بالا با یکدیگر است. در این حالت برخورداری از سوراخ‌های بینی پهن، نامتقارن، و دارای ظاهر نامناسب می‌تواند یک مشکل زیبایی معمول برای افراد باشد. به همین خاطر بسیاری از مردان و زنان امروزه از عمل جراحی بینی (رینوپلاستی) برای رفع این مشکل استفاده می‌کنند. در حقیقت، سوراخ بینی پهن یا عریض یک ویژگی طبیعی است که در بسیاری از افراد مشاهده می‌شود. به این ترتیب افرادی که دارای بینی‌های عریض یا سوراخ‌های بینی نامناسب و غیر هماهنگ با سایر اجزای صورت خود هستند، می‌توانند از روش درمان زیبایی کوچک کردن سوراخ بینی به عنوان یک روش مناسب برای رفع مشکل خود استفاده نمایند.

چه کسانی نیاز به استفاده از درمان زیبایی کوچک کردن بینی دارند؟


این درمان برای خانم‌ها و آقایانی مناسب است که سوراخ بینی عریض داشته و وضعیت پره‌های بینی آن‌ها با سایر اجزای صورت هماهنگی ندارد. با تقبل هزینه جراحی کوچک کردن بینی،  این جراحی معمولاً به همراه جراحی سر بینی و جراحی پل بینی انجام می‌شود تا به این ترتیب دستیابی به هماهنگی کلی بین بینی با سایر اجزای صورت امکان‌پذیر گردد.

بررسی و ارزیابی شرایط بینی فرد


به خاطر تفاوت موجود بین ساختار بینی افراد مختلف و پیچیدگی ساختار این ناحیه از بدن، عمل جراحی کوچک کردن بینی دارای شرایط منحصر به فرد در مقایسه با سایر روش‌های درمان زیبایی است. در این حالت در طول جلسه مشاوره، وضعیت سوراخ بینی، اندازه، ظاهر و تقارن آن در مقایسه با سایر اجزای صورت مورد بررسی قرار می‌گیرد. علاوه بر این در جلسه مشاوره سایر ویژگی‌ها همچون ضخامت پوست فرد نیز بررسی می‌شود. به این ترتیب پزشک می‌تواند یک برنامه جراحی جامع برای کوچک کردن بینی برای فرد طراحی نماید.

مهم است که توجه داشته باشید هیچ یک از پزشکان جراح نمی‌توانند بطور کامل میزان تغییر، اندازه دقیق و مقدار کاهش اندازه سوراخ بینی را قبل از عمل جراحی مشخص نمایند. در حقیقت اندازه سوراخ بینی، ظاهر و نیز تناسب آن با سایر اجزای صورت همگی تحت تاثیر سایر تغییرات ایجاد شده در ساختار بینی در طول عمل جراحی بینی است. به همین خاطر تصمیم‌گیری نهایی و مناسب برای جراحی زیبایی بینی در طول مراحل پایانی عمل جراحی اتخاذ خواهد شد.

تکنیک جراحی


در عمل جراحی کوچک کردن سوراخ بینی دو تکنیک اصلی به شرح زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

برش‌های ویر (weir incision)

soorakh5

یکی از رایج‌ترین روش‌های جراحی برای کوچک کردن سوراخ بینی تکنیک ویر است که در آن بخش کوچکی از بافت لب سوراخ بینی در نقطه تماس آن با گونه برداشته می‌شود. در ادامه سوراخ بینی جمع شده و دوباره در محل ایجاد بریدگی متصل می‌شود. این روش معمولاً برای کوچک کردن سوراخ بینی و گرد کردن آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برش‌های جوزف (joseph incisions)

soorakh6

یکی از روش‌های رایج برای کوچک کردن سوراخ بینی، ایجاد برش جوزف است که در آن بخشی از بافت پایه بینی برداشته می‌شود. پایه بینی یک بخش طاقچه مانند از پوست است که بین لبه سوراخ بینی و ستون بینی (Columella) قرار گرفته و پایه بینی را از لب بالا جا می‌کند. در ادامه برآمدگی دو طرف پوست به سمت یکدیگر جمع می‌شود تا به این ترتیب سوراخ بینی تنگ گردد. این روش بهترین راهکار برای کاهش اندازه سوراخ بینی می‌باشد.

در طول عمل جراحی کوچک کردن بینی، جراح ابتدا لبه هلالی شکل پوست را از روی پایه بینی برداشته و سپس به دقت در ناحیه بالای سوراخ بینی شکاف ایجاد می‌کند. انجام این کار امکان اصلاح مناسب هر دوی پهنای بینی و سر بینی را از طریق یک شکاف فراهم می‌کند. با استفاده از این تکنیک ترکیبی برای جراحی، پزشک می‌تواند درمان مورد نیاز را به دقت با توجه به آناتومی خاص بینی فرد انجام دهد. علاوه بر این در هنگام استفاده از این روش کنترل بیشتری بر نتایج درمان وجود خواهد داشت.

پس از جراحی کوچک کردن بینی


soorakh7

بلافاصله پس از عمل جراحی کوچک کردن سوراخ بینی، می‌توان انتظار داشت بیمار با مقداری ورم، درد، و گرفتگی مسیر بینی مواجه شود، هر چند این شرایط به خوبی از طریق بالا نگه داشتن سر و مصرف داروهای مسکن طبق توصیه پزشک قابل کنترل می‌باشد. در این زمان، از بیمار خواسته می‌شود از انجام فعالیت‌های شدید خودداری کند، زیرا انجام این کار می‌تواند فشار یا استرس بیش از حد به بینی وارد نماید. در اکثر موارد، فرد می‌تواند فعالیت‌های عادی خود را با گذشت یک هفته از این درمان دوباره آغاز کند، هر چند جراح توصیه‌های خاص خود را در طول جلسات پس از جراحی در اختیار بیمار قرار می‌دهد.

پس از عمل جراحی کوچک کردن بینی، لازم است حفره بینی هنوز گرد باشد. به هر حال، در صورتی که این درمان به درستی انجام نشده یا بافت بینی به مقدار بیش از حد در طول جراحی برداشته شده باشد، همواره امکان دارد بیمار انحنای طبیعی سوراخ بینی خود را از دست داده یا با جمع شدن بیش از حد بینی، ایجاد ظاهر مثلثی شکل برای سر بینی و یا باقی ماندن جراحت و سوراخ غیر عادی در ناحیه بینی خود مواجه شود.

مزایا


مزیت‌های کوچک کردن سوراخ بینی به شرح زیر است:

  • حفظ انحنای طبیعی سوراخ بینی
  • پنهان و غیر قابل تشخیص بودن شکاف ایجاد شده برای درمان و بهبود سریع آن
  • حفظ خط طبیعی بین سوراخ بینی و گونه‌ها
  • بهبود ظاهر داخل سوراخ بینی

توجه داشته باشید هدف از عمل جراحی کوچک کردن بینی ایجاد یک ظاهر طبیعی و متناسب با سایر اجزای صورت است که در ادامه با تغییر مواجه نشود.

هزینه درمان با این روش چقدر است؟


هزینه این درمان به روش استفاده شده برای درمان و حجم جراحی بستگی دارد. علاوه بر این هنگام محاسبه هزینه این درمان باید هزینه استفاده از تجهیزات بیمارستان و نیز حق‌الزحمه پزشکان را نیز مورد توجه قرار داد.