هزینه و قیمت عمل جراحی زیبایی بینی

rhinoplasty-surgery

هر سال، نیم میلیون نفر در جهان از روش‌های درمان زیبایی برای بینی خود استفاده می‌کنند. در حقیقت امروزه بسیاری از مردان و زنانی که از ظاهر بینی خود راضی نیستند، سعی می‌کنند با استفاده از روش‌های مناسب، مشکل خود را در این رابطه برطرف کنند. با این وجود، یکی از فاکتورهای تعیین‌کننده برای تصمیم‌گیری درباره این روش درمانی، هزینه عمل جراحی بینی است. در حقیقت بسیاری از افراد با اطلاع از هزینه جراحی زیبایی بینی از انجام آن انصراف می‌دهند. در این مطلب، 5 عامل تاثیرگذار بر قیمت جراحی بینی در ایران مورد بررسی قرار گرفته است.

در مطب تخصصی دکتر قهاری، از یک نرخ مصوب از پیش تعیین شده برای عمل‌های زیبایی بینی استفاده نمی‌شود. به این ترتیب برای تعیین هزینه درمان در این مطب، شرایط هر یک از عمل‌های جراحی با بررسی دقیق نیازهای بیمار مورد توجه قرار می‌گیرد. به همین خاطر پس از جلسه مشاوره با بیمار، اطلاعات لازم درباره هزینه درمان به‌طور دقیق در اختیار وی قرار خواهد گرفت. با توجه به تخصص دکتر قهاری در انجام عمل‌های زیبایی بینی و تجربه چندین ساله ایشان در این حوزه، می‌توانید مطمئن باشید با مراجعه به این مطب از بهترین خدمات درمانی و نتایج زیبایی بینی با مناسب‌ترین هزینه برخوردار خواهید شد. همچنین شما می‌توانید با پر کردن فرم مشاوره در سایت یا طرح سوالات خود در اینستاگرام و تلگرام، از خدمات مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره تلفن‌های 02122097151، 02122097161 و 02122769519 تماس حاصل فرمایید.

ماهیت جراحی زیبایی بینی


عمل جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی یکی از چالش برانگیزترین عمل‌های زیبایی بر روی صورت است و به همین خاطر هزینه این درمان در مقایسه با سایر درمان‌های زیبایی به نسبت بالا می‌باشد. این درمان نیازمند توجه دقیق به جزئیات و اصلاح ساختارهای بسیار ظریف بینی است. به این ترتیب جراح نه تنها وضعیت غضروف بینی را اصلاح می‌کند، بلکه علاوه بر این در بسیاری موارد ساختار استخوانی بینی و پوست آن را نیز تغییر می‌دهد تا به این ترتیب دستیابی به نتایج طبیعی و مطلوب برای بیمار امکان‌پذیر گردد. در حقیقت جراحی زیبایی بینی را می‌توان به عنوان یک نوع خاص از درمان‌های نیازمند ایجاد برش و بخیه زدن در بدن در نظر گرفت، با این تفاوت که جراح در هنگام انجام آن می‌بایست توجه خاص به نتایج زیبایی پس از درمان و نیز عملکرد مناسب بینی داشته باشد. به این ترتیب ماهیت پیچیده این درمان می‌تواند به‌طور مشخص بر هزینه انجام آن تاثیر داشته باشد.

حق‌الزحمه جراح


حق‌الزحمه جراح می‌تواند تاثیر زیادی بر اضافه شدن هزینه جراحی زیبایی بینی داشته باشد و این مسئله وابستگی زیاد به شهرت و تخصص جراح مورد نظر دارد. در حقیقت زمانی که یک جراح قبلاً عملکرد خود را در ایجاد نتایج مناسب و باکیفیت در ارتباط با عمل جراحی زیبایی بینی ثابت کرده باشد و دارای شهرت در بین بیماران باشد، می‌توان انتظار داشته حق‌الزحمه خدمات درمانی وی در مقایسه با سایر پزشکان بیشتر باشد. علاوه بر این جراحان زیبایی که دارای تخصص خاص در یک حوزه از درمان زیبایی بینی همچون رینوپلاستی اصلاحی هستند، احتمالاً حق‌الزحمه بالاتری را بابت خدمات خود دریافت می‌کنند که دلیل آن تخصص در یک زمینه خاص و نیز زمان بیشتر مورد نیاز برای انجام عمل جراحی می‌باشد.

انتخاب یک جراح برای عمل زیبایی بینی

هنگامی‌که یک جراح بینی متخصص برای عمل رینوپلاستی انتخاب شود، لازم است مطمئن شویم جراح انتخاب شده دارای بورد تخصصی در حوزه جراحی پلاستیک صورت باشد. به این منظور همچنین لازم است پزشکی برای جراحی انتخاب شود که فقط دارای تخصص در حوزه عمل‌های جراحی صورت باشد. این سطح از تخصص برای عمل جراحی زیبایی بینی لازم و ضروری است. به این ترتیب احتمالاً استفاده از خدمات تخصصی این پزشکان، نتایج ظاهری و عملکردی بهتری را برای فرد به همراه خواهد داشت.

تخصص و تجربه جراح به همراه موقعیت مطب وی می‌توانند تاثیر بااهمیت در هزینه کلی جراحی زیبایی بینی داشته باشند، اما به خاطر داشته باشید راحتی شما با جراح و تجربه وی در ارتباط با این عمل جراحی مهم‌تر از هزینه درمان است. دکتر قهاری تاکنون تعداد زیادی عمل جراحی زیبایی بینی بر روی بیماران خود انجام داده است و به‌طور خاص در ارتباط با عمل‌های جراحی اولیه و اصلاحی بینی دارای بورد تخصصی می‌باشد.

در این شرایط احتمالاً لازم است برای جستجوی جراح مناسب و بررسی سطح کیفی عملکرد وی (با بررسی عکس‌های بیماران قبلی جراح قبل و بعد از عمل جراحی) زمان لازم اختصاص داده شود. هماهنگی جلسه ملاقات با جراح مرحله بااهمیت بعدی برای صحبت با وی درباره شرایط درمان و نیز بررسی پیشنهاد‌ها احتمالی وی می‌باشد. در طول جلسه مشاوره، بیمار می‌تواند از محل انجام عمل جراحی اطلاع یابد. مشخص است محل انجام جراحی تاثیر بااهمیت بر کل هزینه درمان دارد.

هزینه کلینیک


هزینه پرداختی بابت کلینیک محل انجام عمل جراحی بستگی به امکانات کلینیک، میزان پیشرفته بودن تجهیزات، تعداد بیماران قابل پذیرش در کلینیک و اعتبار آن دارد. علاوه بر این کلینیک ممکن است به همراه عمل جراحی زیبایی بینی سایر خدمات درمانی نیز به بیماران خود ارائه کند. برای مثال در این رابطه می‌توان از برخی خدمات آب درمانی و نیز ماساژ درمانی نام برد.

محل و کشور


محلی که عمل جراحی زیبایی بینی بر روی بیمار انجام می‌شود بر کل هزینه درمان تاثیر دارد. معمولاً، کلینیک‌های موجود در یک ناحیه هزینه مشابه از بیماران خود دریافت می‌کنند. به همین خاطر باید انتظار داشته باشید هزینه‌های مطالبه شده توسط کلینیک‌ها در کشورها یا استان‌های مختلف کاملاً با یکدیگر متفاوت باشند.

نوع عمل جراحی زیبایی بینی


نوع عمل جراحی زیبایی بینی مورد نیاز بیمار می‌تواند بر کل هزینه درمان وی تاثیر داشته باشد. در حقیقت با توجه به اینکه جراحی زیبایی بینی برای هر فرد دارای شرایط خاص و منحصر به فرد است، نوع عمل جراحی مورد نیاز، تاثیر مستقیم بر هزینه درمان خواهد داشت. امروزه انواع مختلف از جراحی‌های بینی با سطح دشواری و پیچیدگی متفاوت بر روی افراد انجام می‌شود. به این ترتیب عمل جراحی کوچک کردن بینی، اصلاح ساختار بینی، و جراحی شکاف لب و کام به نسبت در مقایسه با جراحی ترمیمی بینی از هزینه پایین‌تر برخوردار است.

علاوه بر این همواره ممکن است برای بیمار از روش‌هایی استفاده شود که مرخص شدن وی از کلینیک با گذشت چند ساعت امکان‌پذیر باشد. این شرایط در حالی است که سایر روش‌ها ممکن است نیاز به بستری شدن فرد در کلینیک و تحت نظر قرار دادن شرایط وی داشته باشد. با اضافه کردن هزینه بی‌هوشی مورد نیاز برای عمل جراحی به این موارد، کل هزینه جراحی زیبایی بینی تغییر خواهد کرد.

پوشش هزینه جراحی زیبایی بینی توسط موسسات بیمه


معمولاً موسسات بیمه زمانی هزینه جراحی بینی را تحت پوشش قرار می‌دهند که در این جراحی ساختارهای بینی برای رفع مشکلات تنفسی اصلاح شوند. به هر حال ثابت کردن این شرایط به موسسه بیمه می‌تواند دشوار باشد و اغلب لازم است این وضعیت مورد تایید کارشناسان بیمه قرار گیرد.

در اکثر موارد موسسات بیمه، هزینه صاف کردن تیغه بینی را تحت پوشش خود قرار می‌دهند. به این عمل جراحی در اصطلاح سپتوپلاستی (septoplasty) گفته می‌شود. تایید وجود انحراف در تیغه بینی با معاینه آن توسط پزشک با استفاده از ابزارهای مخصوص امکان‌پذیر است.

جمع‌بندی


اغلب هزینه عمل جراحی زیبایی بینی با توجه به سطح تخصص جراح و پیچیدگی درمان مورد استفاده برای بیمار متفاوت می‌باشد. به این ترتیب پزشکان برخوردار از سطح تجربه و تخصص بالاتر، هزینه بیشتری را در مقایسه با سایر پزشکان دریافت می‌کنند. علاوه بر این، برای موارد جراحی پیچیده که نیاز به انجام فعالیت‌های ترمیم گسترده بر روی بیمار وجود دارد (به‌طور خاص در ارتباط با رینوپلاستی ترمیمی)، هزینه مطالبه شده برای جراحی بالاتر خواهد بود.

در مطب دکتر قهاری هزینه عمل جراحی زیبایی بینی با توجه به سه مورد زیر محاسبه می‌شود:

  • حق‌الزحمه جراح
  • حق‌الزحمه متخصص بی‌هوشی
  • هزینه تجهیزات کلینیک

توجه داشته باشید در هنگام حضور در مطب برای جلسه مشاوره همکاران ما تمام اطلاعات لازم درباره هزینه جراحی بینی را در اختیار شما قرار خواهند داد.