عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی (عکس، فیلم، هزینه، عوارض و مراقبت‌ها)

33

دکتر قهاری در جلسه مشاوره با دقت به انتظارات و نگرانی‌های بیمار گوش می‌دهند و ایمن‌ترین و مناسب‌ترین روش درمان را با توجه به شرایط پیشنهاد می‌دهند. ایشان بر این باوراند که عمل جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) نباید خاطره دردناکی را در ذهن بیمار به جا بگذارد. نتایج عمل زیبایی بینی باید قابل پیش‌بینی، تکرارپذیر، ایمن و کاربردی باشد. دکتر قهاری با بهره‌گیری از تجهیزات و تکنیک‌های پیشرفته و به پشتوانه سال‌ها تجربه با درک کامل از نیازها و مشکلات بیمار، عمل زیبایی بینی را به شیوه‌ای انجام می‌دهند که هم نتیجه نهایی و هم روند انجام عمل لبخند را بر روی لبان مراجعین بنشاند.

بینی گوشتی نتیجه بزرگ بودن غضروف، وجود چربی زیر پوست یا ضخیم بودن پوست بینی است. عمل زیبایی بینی گوشتی از طریق تغییر شکل غضروف‌های جانبی پایین بینی و بخیه زدن غضروف انجام می‌شود تا نوک بینی شکل بهتری بیابد. برای زیباتر کردن بسیاری از بینی‌های گوشتی و خوش فرم کردن نوک آن باید چربی زیر پوست نوک بینی خارج شود؛ البته برداشتن مقدار زیاد چربی می‌تواند به کاهش حالت عروقی پوست منجر شود. رینوپلاستی بینی‌های با پوست ضخیم عمل دشواری است که نیاز به مهارت بالای جراح دارد. عوارض عمل بینی گوشتی ناچیز است و دوران بهبود پس از عمل، سریع و با ورم ناچیز و قرمزی ملایم روی نوک بینی همراه است که پس از چند روز برطرف می‌شود. برای درک بهتر نتایج عمل حتماً گالری تصاویر قبل و بعد از عمل‌های زیبایی بینی گوشتی انجام شده توسط دکتر قهاری را ببینید. ترمیم بینی یا جراحی ترمیمی بینی در واقع عمل ترمیمی بینی و یک جراحی بینی ثانویه است و پس از اولین عمل رینوپلاستی بینی در صورتی که نتایج اولیه به دلخواه بیمار نبود، انجام می‌گیرد و به روتوش (رتوش) بینی می‌پردازد. عمل مجدد بینی در بسیاری از موارد از اولین عمل جراحی بینی گران‌تر می‌شود، زیرا جراح باید به بازسازی و تغییرات بیشتری برای بار دوم بپردازد.

نوک بینی گوشتی یا نوک بینی گرد چیست و علل شکل گرفتن آن کدام است؟


میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از داشتن بینی گوشتی و گرد بودن نوک بینی خود ناراحت‌اند. علت بروز این مشکل معمولاً در رشد و وراثت ریشه دارد. رشد بیش از حد غضروف‌های بینی در دوران کودکی و نوجوانی به گرد و گوشتی شدن نوک بینی و انحراف از تناسب‌های زیبایی‌شناختی بین بینی و صورت می‌شود. اکثر افراد معتقداند که گرد بودن نوک بینی به زیبایی چهره لطمه می‌زند، اثر ناخوشایندی را بر عکس‌های تمام رخ و نیم‌رخ به جا می‌گذارد و تمام توجه را به سمت بینی جلب می‌کند.

مدیریت بینی گوشتی و با نوک گرد در مطب دکتر قهاری


در جراحی زیبایی بینی که با هدف اصلاح بینی گوشتی و با نوک گرد انجام می‌شود، غضروف جانبی پایین بینی تغییر شکل داده می‌شود تا نوک بینی بیشتر به حالت مثلثی شکل نرم ایده‌آل نزدیک شود.

بعد از جراحی بینی به مدت یک ماه استخوانهای بینی نرم است و هرگونه فشار روی استخوانهای بینی می تواند به تغییرشکل آنها منجر می شود.به همین علت استفاده از عینک بعد از جراحی بینی به مدت حداقل یک ماه ممنوع است.

تغییر شکل با بخیه زدن

در بعضی عمل‌های جراحی زیبایی بینی از تکنیک بخیه زدن استفاده می‌شود. غضروف جانبی پایین بینی با زدن بخیه‌ دائمی روی هر سمت بینی جمع می‌شود و جفت غضروف‌ها همزمان به یکدیگر نزدیک می‌شود. این بخیه‌ها نوک بینی را به حد مطلوبی باریک می‌کند و بینی را زیباتر می‌سازد.

با مقایسه تصاویر قبل و بعد از عمل می‌توانید تاثیر تکنیک بخیه زدن را بر اصلاح بینی گوشتی مشاهده کنید.

29

اصلاح بخش سفالیک بینی

روش دیگر عمل بینی گوشتی اصلاح بخش سفالیک بینی است. بخش سفالیک غضروف جانبی پایین به بخشی اطلاق می‌شود که هنگام مستقیم نگاه کردن به بینی از روبرو در لبه یا کناره بالایی غضروف، مقابل دیواره سوراخ بینی، قرار دارد. کناره سفالیک غضروف جانبی پایینی در تصویر بعد با فلش قرمز مشخص شده است. همان طور که ملاحظه می‌کنید اگر این بخش از غضروف برجسته باشد، بینی پهن‌تر و گوشتی‌تر دیده می‌شود. بنابراین با دستکاری بخش سفالیک می‌توان به هدف عمل یعنی بینی خوش فرم دست یافت.

در عملی که با تکنیک اصلاح بخش سفالیک انجام می‌شود، غضروف برجسته‌ی در امتداد لبه سفالیک برداشته یا دستکاری می‌شود تا غضروف جانبی پایینی کمتر حالت گوشتی داشته باشد و نوک بینی خوش فرم‌تر شود. این عمل باید با نهایت دقت انجام شود تا تقازن نوک بینی به هم نخورد. برداشتن بیش از اندازه غضروف نیز نتیجه عکس به بار خواهد آورد و باید حدود 8 تا 10 میلی متر از عرض غضروف جانبی پایینی نگه داشته شود تا حمایت مناسبی از ساختار نوک بینی صورت بگیرد. اگر در برداشتن غضروف زیاده‌روی شود، نوک بینی به دلیل وجود نداشتن غضروف کافی برای حفظ شکل طبیعی بدشکل می‌شود. پی‌آمد این اشتباه غالباً نوک بینی‌ای است که گویی تحت فشار قرار گرفته است و گاهی ماه‌ها یا سال‌ها بعد از این عمل تهاجم‌آمیز نمودار می‌شود. اما اگر عمل به دست جراحی مجرب انجام شود، این دستکاری ظریف بهبود چشمگیری را در شکل بینی گوشتی ایجاد می‌کند، بدون آن که حمایت ساختاری آن را به خطر بیاندازد.

در تصویر زیر نمونه‌ای از عمل جراحی بینی گوشتی به روش اصلاح بخش سفالیک نشان داده شده است.

31

پیوند غضروف به نوک بینی

پیوند غضروف به بینی روش دیگری برای زیباسازی بینی گوشتی محسوب می‌شود. در این روش غضروف از بدن خود بیمار، معمولاً از تیغه بینی، گوش یا دنده، گرفته می‌شود و برای تقویت ساختار بینی و یا تغییر شکل آن به محل مورد نظر بینی پیوند زده می‌شود. پیوند غضروف در مورد عمل بینی گوشتی برای تغییر شکل نوک گرد بینی به کار برده می‌شود.

32

قطعه‌ای غضروف در این عمل زیر بخش جانبی غضروف جانبی پایینی قرار داده می‌شود. پیوند غضروف خطی مستقیم که در تصویر با مستطیل سفید رنگ نشان داده شده است، زیر سطح مشخص شده قرار داده و به غضروف خود بیمار بخیه زده می‌شود. نوک گرد بینی در اثر بخیه زدن از هر طرف صاف‌تر می‌شود. نتیجه نهایی سه گوش‌تر شدن نوک بینی است.

 در تصویر زیر می‌توانید نتیجه نهایی عمل زیبایی بینی گوشتی به روش پیوند غضروف را با توجه به عکس قبل و بعد ارزیابی کنید.

34

تصویر زیر نمونه دیگری از عمل زیبایی بینی گوشتی یک بیمار خانم است.

35

تکنیک‌های ترکیبی

دکتر قهاری در بعضی عمل‌های زیبایی بینی از ترکیبی از تکنیک‌های اشاره شده بهره می‌گیرند تا بهترین نتیجه به دست آید. برای مثال ایشان از تکنیک بخیه زدن و اصلاح بخش سفالیک غضروف پایینی جانبی به طور همزمان بهره می‌گیرند، یا پیوند غضروف و اصلاح بخش سفالیک را به طور توام انجام می‌دهند. در هر حال مهم‌ترین نکته انتخاب جراحی ماهر و مجرب است که آگاهی و تجربه کافی برای استفاده از این تکنیک‌ها در عمل زیبایی بینی گوشتی را داشته باشد.

هزینه عمل زیبایی بینی گوشتی


در اکثر موارد هزینه جراحی بینی دارای سه بخش اصلی زیر است:

  • هزینه بیهوشی
  • حق الزحمه جراح
  • هزینه اتاق عمل و تجهیزات جراحی نیز بر هزینه ی جراحی بینی تاثیر خواهد گذاشت.

البته عامل‌های دیگری مانند پیچیدگی و گستردگی عمل، محل زندگی و جراح انتخابی بر هزینه جراحی بینی اثر می‌گذارد.