عمل جراحی زیبایی بینی استخوانی و عقابی (رفع قوز بینی)

1

رایج‌ترین دلیل برای جراحی زیبایی بینی، اصلاح قوز بینی یا همان برآمدگی برجسته روی پل بینی است. اگرچه بیماران دارای قوز بینی اغلب از نمای روبروی بینی خود راضی هستند، اما معمولاً از نمای سه‌رخ و نیم‌رخ بینی خود رضایت ندارند. بینی استخوانی (قوز بینی) شایع‌ترین دلیل بیماران برای جراحی زیبایی بینی است.

در حالی که عمل بینی استخوانی ممکن است یک مسئله ساده به نظر برسد، اما در واقع نیاز به مهارت فنی و هنری یک جراح حرفه‌ای دارد. دکتر قهاری با دانش فراوان خود درمورد تکنیک‌های دقیق در طی چندین دهه تجربه، با تلاش برای دست آوردن بهترین نتیجه ممکن، نتایج کاملاً طبیعی برای کاهش قوز بینی را به بیماران خود ارائه می‌نمایند.

برآمدگی و قوز بینی، ترکیبی از استخوان و غضروف در قسمت بالای ستون بینی است. این حالت ارتباطی با وارد شدن ضربه و تروما ندارد، بلکه یک ویژگی ارثی است. اما با استفاده از جراحی زیبایی بینی توسط دکتر قهاری، دیگر چیزی به عنوان "قوز بینی" عقابی وجود ندارد. شما می‌توانید در طی جلسه مشاوره، خواسته‌ها و نگرانی‌های خود را به طور مستقیم با دکتر قهاری درمیان بگذارید، ایشان برنامه‌ی درمانی مختص شما را با توجه به جنبه‌های زیبایی و آناتومی شما تهیه نموده و قوز بینی شما را برطرف می‌نمایند. تمرکز اصلی دکتر قهاری ارائه نتایج طبیعی عمل جراحی تا حد ممکن است، صرف‌نظر از اینکه چه نوع جراحی زیبایی بینی برای شما انتخاب ‌شود. ایشان با صرف زمان کافی، جذاب‌ترین فرم و شکل بینی مناسب برای شما را انتخاب می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت می توانید با ما تماس حاصل نمایید.

قوز بینی چیست؟


2

قوز بینی در واقع یک برآمدگی در پل بینی است که عمدتاً از نمای نیم‌رخ قابل مشاهده است. از طریق عمل جراحی، این برآمدگی می‌تواند برداشته شود.

قوز بینی ترکیبی از غضروف و استخوان است که به بینی ظاهری عقابی یا منقار مانند می‌دهد. این برآمدگی ممکن است توسط تروما یا آسیب به بینی ایجاد ‌شود و یا می‌تواند ژنتیکی باشد. برخی از اقوام خاص، شانس بیشتری برای به ارث بردن بینی عقابی و بینی استخوانی دارند. دکتر قهاری این مشکل را با عمل جراحی رفع نموده و به شما کمک می‌کند تا بینی زیباتر و جذاب‌تری داشته باشید.

مشاوره قبل از جراحی بینی


داشتن مشاوره یک مرحله بسیار مهم در فرآیند جراحی بینی شما است. جلسه مشاوره، فرصتی است تا دکتر قهاری درک روشنی از اهداف و خواسته‌های شما بدست آورد، به سؤالات شما پاسخ داده و به نگرانی‌های شما بپردازد و در مورد نتایجی که می‌توان حاصل کرد و یا کارهایی که نمی‌توان انجام داد، با شما بحث و گفتگو نماید. در این مرحله ایشان اغلب با نشان دادن تصاویر دیجیتالی، برای شما توضیح خواهند داد که چه تغییراتی را می‌توان در بینی عقابی یا بینی استخوانی شما انجام داد. این کار کمک می‌کند تا شما به سادگی دریابید که چه کارهایی می‌تواند برای شما انجام گیرد.

دکتر قهاری درباره مراحل جراحی، وضعیت و احساس شما در طول هر مرحله از عمل بینی با شما گفتگو خواهند کرد. این فرصتی برای شماست تا همه سؤالات خود را بپرسید و در مورد هر چیز نگران‌کننده و هر نکته‌ای که درمورد جراحی قوز بینی خود نمی‌دانید، صحبت کنید. هدف از این مشاوره، حصول اطمینان و آگاهی کامل شما در مورد جراحی زیبایی بینی شماست.

آمادگی قبل از جراحی بینی


 • حدود یک تا دو هفته قبل از عمل جراحی، شما تحت ارزیابی کلی قبل از عمل قرار خواهید گرفت و همزمان نیز آزمایش خون و نوار قلب (در صورت لزوم) برای شما انجام خواهد شد.
 • در آن زمان لازم است همه موارد پزشکی خود را (حتی اگر بی‌اهمیت به نظر می‌رسد) به اطلاع جراح برسانید. بررسی وضعیت چشم و سلامت بینایی شما نیز بسیار مهم است. اطلاع از اینکه شما قبلاً تحت هرگونه عمل جراحی بینی قرار گرفته‌اید، یا از هرگونه اسپری‌ بینی و یا داروهای ضد حساسیت استفاده می‌کنید و اینکه شما از انسداد راه هوایی بینی، خروپف و یا آپنه در خواب رنج می‌برید، برای جراح از اهمیت زیادی برخوردار است.
 • پس از بررسی مراحل عمل و پاسخ دادن به سؤالات شما، ما دستورالعمل‌های کتبی برای داروها، ویتامین‌ها و یا گیاهان دارویی که باید به مدت حداقل دو هفته قبل و بعد از عمل از مصرف آنها خودداری کنید، به شما ارائه خواهیم داد. این داروها شامل داروهای بدون نسخه یا ویتامین‌هایی است که ممکن است با رقیق کردن خون موجب خونریزی زیاد در طول جراحی و یا بعد از آن شوند.
 • کیسه حبوبات یخ زده و یا یخ را برای استفاده به عنوان کمپرس سرد پس از عمل جراحی خود، آماده در فریزر داشته باشید.
 • تخت خود را با گذاشتن بالش یا کوسن متعدد برای تکیه دادن، آماده کنید. بالا نگه داشتن سر، تورم و درد بعد از عمل جراحی را کاهش می‌دهد.
 • بعد از عمل قادر به استفاده از یک عینک سنگین نخواهید بود، زیرا این کار موجب تحت فشار قرار گرفتن بینی شما می‌شود.
 • فردی را که ترجیحاً عضو خانواده یا از دوستان نزدیک شماست، در طی عمل جراحی و بعد از آن، به عنوان همراه داشته باشید. این شخص باید در طی شب بعد از عمل جراحی، در کنار شما باشد.
 • شما نمی‌توانید هیچ‌گونه نوشیدنی یا غذا را به جز داروهای خود به مدت هشت ساعت قبل از عمل مصرف کنید.

مراحل جراحی بینی عقابی


3

جراحی بینی استخوانی (عقابی) با ایجاد برشی در داخل بینی و یا یک برش دیگر در ستون بینی (اگر قوز بزرگ باشد) انجام می‌شود. فلپ تا زمانی که به غضروف جانبی اوستئو کندرال برسد، بالا برده می‌شود تا اتصال استخوانی-غضروفی حاصل شود. سپس برش کوچکی ایجاد شده و پریوستئوم (پوشش استخوان) بالا برده می‌شود. اگر برآمدگی و قوز بینی تنها حاصل یک استخوان یا غضروف و یا ترکیبی از هر دو باشد، با استفاده از یک سوهان استخوان یا ابزاری شبیه به اسکنه تراشیده می‌شود. جراح باید در هنگام تراشیدن این برآمدگی بسیار مراقب باشد. زیرا برش نادرست برآمدگی ممکن است منجر به دفورمیتی قوس بینی و یا فشار بر پشت بینی شود. جراحی کاهش قوز بینی نیازی به بی‌هوشی عمومی ندارد. در برخی موارد اگر اصلاح قوز همراه با اصلاحات دیگر بینی باشد، بی‌هوشی عمومی مورد نیاز است.

جراحی قوز در بینی استخوانی می‌تواند تا شش ساعت طول بکشد. طول عمل جراحی بینی استخوانی تا حد زیادی بستگی به انجام پیوند مورد نیاز و همچنین میزان کار مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مطلوب و خواسته‌های بیمار دارد. معمولاً بی‌هوشی عمومی در طی عمل اِعمال می‌شود.. اگر نیاز به باز کردن مسیر بینی برای تنفس بدون مانع و یا مانند آن باشد، بیماران باید احتمال طولانی‌تر شدن زمان عمل جراحی و مدت دوره بهبودی را در نظر بگیرند.

دوره نقاهت و بهبودی پس از جراحی بینی


بهبودی پس از جراحی زیبایی بینی ممکن است چندین هفته طول بکشد. مقداری تورم می‌تواند تا 12 ماه وجود داشته باشد. هر چند نتایج آن می‌تواند چشمگیر باشد، اما دوره نقاهت جراحی زیبایی بینی می‌تواند طولانی باشد.

جهت بزرگنمایی کلیک کنید

خطرات و ریسک جراحی بینی استخوانی (عقابی)


 • خطر اندکی شامل درد و خون دماغ وجود دارد که نیاز به درمان دارد و خطر بسیار کمی نیز برای عفونت بینی وجود دارد.
 • تورم محدود و اندک پوست در زمان عمل جراحی قوز بینی ممکن است ناهنجاری‌های زیرین و یا عدم تقارن بینی را پنهان سازد و بعد از رفع تورم نمایان گردد.
 • غیر قابل پیش بینی بودن التیام و یا واکنش به مراحل جراحی، ممکن است موجب ناهنجاری‌های جدید و یا عدم تقارن بینی شود که می‌تواند هفته‌ها یا ماه‌ها بعد از عمل جراحی نمایان شود . بیمار ممکن است این ناهنجاری‌ها را احساس کند و یا اینکه برای دیگران هم قابل مشاهده باشد.
 • به ندرت، قرمزی خفیف پوست ممکن است رخ دهد. این قرمزی به احتمال زیاد به دلیل جراحی زیبایی قبلی است که برای بینی انجام داده‌اید.

در جلسه مشاوره، دکتر قهاری در مورد خطرات خاص این عمل بیشتر و به طور کامل با شما صحبت خواهد کرد. ایشان برای به حداقل رساندن نتایج غیر قابل پیش بینی و رسیدن به بهترین نتیجه ممکن، تلاش خواهد کرد.

هزینه جراحی قوز بینی


سه مورد اصلی در ارتباط با هزینه عمل بینی استخوانی وجود دارد. این هزینه‌ها شامل:

 • هزینه بی‌هوشی
 • دستمزد جراح
 • هزینه بیمارستان / کلینیک

سایر فاکتورهای قیمت‌گذاری نیز وجود دارد، مانند میزان گستردگی عمل، سبک زندگی و جراح پلاستیکی که شما انتخاب می‌کنید. به عنوان مثال، جراحی بازسازی اندک بینی نیاز به زمان جراحی کمتر (و در نتیجه دارای قیمت پایین‌تر) از یک تغییر کامل در شکل بینی دارد.