عمل جراحی ترمیمی، ثانویه یا مجدد بینی

دکتر قهاری متخصص در جراحی زیبایی بینی ثانویه که اغلب جراحی ترمیمی بینی نامیده می‌شود، هستند. این نوع جراحی بینی زمانی انجام می‌شود که مشکلات بینی بعد از عمل جراحی زیبایی بینی قبلی همچنان ادامه یابد. گاهی اوقات این مشکلات جزئی است و می‌تواند به راحتی اصلاح شود. اما معمولاً میزان دفورمیتی بینی بسیار قابل توجه است و این امر جراحی زیبایی مجدد بینی را دشوارتر از جراحی زیبایی بینی ساخته و نیازمند تخصص و تجربه‌ی بیشتر است. از اینرو زمانی که ترمیم بینی و اصلاحاتی در جراحی بینی قبلی مورد نیاز است، انتخاب یک جراح مجرب که در جراحی زیبایی بینی ثانویه دارای تجربه باشد، بسیار مهم است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02122097151، 02122097161 و 02122769519 تماس حاصل فرمایید.

اگر چه اکثر جراحان پلاستیک نتایج موفقی را در جراحی زیبایی بینی ارائه می‌دهند، اما گاهی اوقات دستیابی به آن نتایج دشوار است. دکتر قهاری، متخصص جراحی زیبایی بینی، عمل ترمیمی بینی را برای بیماران انجام می‌دهند و با این عمل جراحی، مشکلات خاص بعد از جراحی زیبایی بینی اولیه را اصلاح می‌نمایند. در برخی موارد، نتایج جراحی زیبایی بینی اولیه ممکن است موجب از دست دادن مقدار قابل توجهی از غضروف و استخوان بینی بیمار شده باشد و یا بر شکل بینی و عملکرد آن تأثیر گذاشته باشد.

kاهداف جراحی ثانویه بینی


بسیاری از بیمارانی که به دنبال جراحی مجدد / ترمیمی بینی هستند، بینی آنها عملی و غیرطبیعی به نظر می‌رسد و یا عملکرد بینی آنطور که باید نیست. هدف دکتر قهاری همیشه ایجاد یک بینی طبیعی، دارای عملکرد صحیح و هماهنگ با دیگر ویژگی‌های صورت بیمار است. برای انجام این کار، معمولاً اصلاح و بازسازی ساختار اساسی غضروف و استخوان بینی با استفاده از پیوند غضروف از گوش و یا دنده‌ی بیمار لازم است.

دکتر قهاری، با مهارت و تجربه‌‌ی فراوان در این زمینه، می‌توانند بهبود قابل توجهی را در جراحی زیبایی بینی اولیه به دست آورند. با این حال، توجه داشته باشید که با توجه به پیچیدگی‌های این روش، عمل جراحی مجدد بینی می‌تواند نهایتاً دو تا سه بار بعد از جراحی زیبایی اولیه بینی انجام شود. صرف وقت بیشتر، همراه با پیوند غضروف و استفاده از سایر تکنیک‌های خاص در طول درمان نیز هزینه‌ی آن را به طور قابل توجهی بالاتر می‌برد. دکتر قهاری هنگام ارزیابی کاندیداهای جراحی زیبایی بینی ثانویه، خواسته‌ها و نیازهای بیماران را در نظر می‌گیرند. با این حال، همانند هر عمل جراحی دیگر، محدودیت‌های خاصی برای آنچه که جراح می‌تواند انجام دهد وجود دارد. اگر جراح احساس کند که اهداف بیمار دست یافتنی نیست، در طول مشاوره به این مسئله می‌پردازد. بیماران حداقل تا یک سال کامل قادر به ارزیابی نتایج جراحی زیبایی بینی ثانویه نیستند، زیرا تا آن زمان هنوز هم ممکن است تغییرات ظریفی رخ دهد.

تکنیک‌های جراحی


جراحی ثانویه برای ترمیم کامل بینی

عمل دوباره بینی می‌تواند برای یک جراح چالش برانگیز باشد، زیرا جراح باید مشکلات ناشی از جراحی اول را اصلاح و یا رفع کند. در رینوپلاستی ثانویه ، اکثر جراحان از روش جراحی باز استفاده می‌کنند. این روش شامل جدا کردن پوست از چارچوب حمایتی غضروف و استخوان است که دسترسی کامل به ساختارهای درون بینی را به جراح می‌دهد. جراح، بینی را به شکل دلخواه و بسته به مشکلی که باید اصلاح شود، دوباره طراحی می‌کند. اگر بافت اضافی مورد نیاز باشد، معمولاً از روش اتولوگ (پیوند غضروف و استخوان از بدن بیمار) استفاده می‌شود.

جراحی ترمیمی برای اصلاح جزئی بینی

برخی از بیماران ممکن است بعد از عمل جراحی، از فرم و حالت بینی خود راضی نباشند و بینی آنها نیاز به کمی اصلاح داشته باشد. این نارضایتی ممکن است به دلیل یک برآمدگی قابل مشاهده و یا تیزی لبه نوک بینی باشد. بعد از عمل، نقائص کار مشخص شده و در طی جلسه‌ی بعد از عمل، مورد بحث قرار می‌گیرد و معمولاً جراح اصلی به این مسئله رسیدگی خواهد کرد. پیچیدگی این عمل جراحی ترمیمی بینی، کمتر از عمل جراحی اولیه است و ممکن است تنها شامل تراشیدن جزئی استخوان باشد و معمولاً نتایجی بدست خواهد آمد که هم بیمار و هم جراح با آن موافقت دارند.

مراحل کار در طی عمل جراحی و بعد از آن 


جراحی مجدد بینی تحت بی‌هوشی عمومی و در یک مرکز جراحی معتبر انجام می‌شود. مدت زمان این عمل جراحی ترمیمی بستگی دارد به اینکه آیا بینی به‌طور کامل بازسازی می‌شود و یا یک تغییر جزئی باید صورت پذیرد. بعد از عمل جراحی دوباره، بیماران از یک آتل بینی استفاده خواهند کرد و مقداری کبودی و تورم خواهند داشت. برای بیمارانی که تحت عمل جراحی ثانویه قرار می‌گیرند، این روند می‌تواند تا حدودی دلسردکننده باشد. به هر حال، هدف این است که بینی به ظاهر طبیعی و غیرجراحی خود برگردد. اگر یک جراح با تجربه این عمل را انجام دهد، اغلب نتایج بسیار خوبی بدست خواهد آمد.

آیا نتایج بهتری به دست می‌آید؟


یک جراح بینی با تجربه که در جراحی ترمیمی بینی دارای تجربه و مهارت است، مکانیسم خطایی را که در عملیات اول بینی رخ داده و چگونگی اصلاح آن مشکلات را با عمل ثانویه، درمی‌یابد. در حالی که این عمل به خودی خود می‌تواند بسیار پیچیده باشد، اغلب نتایج نهایی آن برای بیمار رضایت‌بخش می‌باشد. زمانی که به دنبال یک متخصص جراحی مجدد هستید، انجام تحقیقات کامل بسیار مهم است.

آیا پیوند غضروف لازم است؟


در برخی از موارد به منظور کسب نتایج مطلوب، پیوند غضروف مورد نیاز است. این کار با برداشتن غضروف و استخوان از قسمت دیگری از بدن، مانند دنده‌ها و استفاده از آن برای اصلاح ساختار خاص بینی انجام می‌شود. پیوند غضروف و استخوان معمولاً تنها در موارد حاد از جمله برای بازسازی ساختار بینی مورد نیاز است.

آیا جراحی ثانویه (ترمیمی) بینی یک عمل رایج است؟


در واقع عمل جراحی مجدد(ترمیمی) بینی تا حدودی رایج است. این عمل جراحی، بسته به نوع روش و جراح آن متفاوت است، اما برخی از کارشناسان نرخ عمل ثانویه جزئی بینی را بین 5-15٪ برآورد کرده‌اند. اکثریت بزرگی از این بیماران تنها خواهان تغییر و اصلاحات جزئی هستند. بازسازی کامل و موارد اصلاح عمده بینی در انتهای طیف قرار دارد.

چه نوع بی‌هوشی برای جراحی ترمیمی بینی استفاده می‌شود؟


برای جراحی زیبایی بینی ثانویه ممکن است از بی‌حسی موضعی با آرام‌بخش و یا بی‌هوشی عمومی استفاده ‌شود.

برش‌ها در چه قسمتی از بینی ایجاد می‌شوند؟


جراحی مجدد بینی ممکن است با روش باز یا بسته انجام شود. با روش باز، یک برش کوچک در قسمت زیرین بینی در پوست ستون بین سوراخهای بینی ایجاد می‌شود. با روش بسته، تمام برش‌ها محدود به داخل بینی می‌شود.

آیا بعد از جراحی ثانویه بینی، اسکار باقی خواهد ماند؟


در جراحی ترمیمی بینی با روش‌ بسته هیچ‌گونه زخم قابل مشاهده وجود ندارد، زیرا برش در داخل بینی ایجاد می‌شود. با روش باز، یک اسکار بسیار کوچک باقی خواهد ماند که به خوبی پنهان می‌شود، زیرا در قسمت زیرین بینی قرار دارد.

دوره‌ی بازیابی پس از جراحی ترمیمی بینی چگونه است؟


بهبودی و بازیابی بعد از جراحی ثانویه بینی کمی ساده‌تر از بازیابی بعد از جراحی بینی اولیه است. معمولاً میزان کبودی، عفونت و .... بعد از جراحی زیبایی بینی و ورم بعد از عمل بینی، کمتر است و بیماران اغلب در طی حدوداً یک هفته بعد از عمل، قادر به بازگشت به کار خواهند بود.

هزینه‌ی جراحی ترمیمی بینی


عمل جراحی ترمیمی بینی یک عمل خاص و وابسته به مورد است. بنابراین، هزینه‌ی آن تا حد زیادی بسته به مشکلی دارد که باید برطرف گردد. عمل دوباره ی بینی ممکن است تنها شامل تغییرات اندکی باشد. با این حال، اگر برای اصلاح دفورمیتی ساختاری بینی، انجام بازسازی کامل آن مورد نیاز باشد، ممکن است پیوند غضروف یا بازسازی چارچوب و ساختار بینی لازم باشد.