برجسته سازی چانه با پروتز چانه و فک و تزریق ژل و چربی

o

بدن همه افراد را می‌توان به دو نیمه راست و چپ به صورت مشخص تفکیک کرد و بنابراین همیشه مقداری تفاوت بین دو نیمه سمت راست و چپ بدن افراد وجود دارد. این عدم تقارن محدود شرایطی است که در واقع باعث ایجاد ویژگی‌های ظاهری منحصر به فرد برای افراد می‌شود. به این ترتیب فقط زمانی که عدم تقارن از مقدار مشخص بیشتر شده و توجه سایر افراد را به خود جلب کند، فرد با احساس ناراحتی در این رابطه مواجه خواهد شد.

تناسب اجزای بالا و پایین صورت و گردن باید به صورتی باشد که یک ظاهر زیبا و جذاب برای فرد ایجاد شود. به هر حال بیشترین بخشی که در ناحیه پایین صورت عدم تناسب آن، می‌تواند توجه سایر افراد را به خود جلب کند، ناحیه چانه و فک است و عدم تناسب در این نقاط می‌تواند باعث ایجاد ظاهر نامناسب در ناحیه خط گردن شود. به این ترتیب یک خط فک قوی و متناسب با ناحیه گردن می‌تواند ویژگی‌های ظاهری مردانه یا زنانه فرد را با توجه به اصلاحات انجام شده تقویت کند.

چانه یک بخش خاص از صورت است که می‌تواند بر روی ظاهر صورت و گردن تاثیر مشخص داشته باشد. در حقیقت ایجاد یک چانه و خط فک متناسب از طریق عمل جراحی و تزریق می‌تواند نقش بااهمیت در ایجاد ظاهر جذاب و دلخواه برای فرد داشته باشد. دکتر قهاری جراح زیبایی سر و گردن با بررسی دقیق وضعیت ظاهری صورت بیمار به عنوان یک مجموعه کلی از یک برنامه درمان مناسب برای اصلاح ظاهر چانه استفاده می‌کند تا به این ترتیب ظاهر چانه بهبود پیدا کرده و تناسب آن با سایر اجزای صورت افزایش پیدا کند.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره روش‌های زیبایی چانه و هماهنگی جلسه ملاقات، هم اکنون می‌توانید با همکاران ما در مطب دکتر قهاری، تماس حاصل فرمایید. همکاران ما در مطب آماده پاسخگویی به سوالات شما و زمان‌بندی جلسه مشاوره هستند. به این ترتیب با مراجعه به این مطب شما می‌توانید از کمک همکاران ما برای دستیابی به اهداف زیبایی خود به صورت ایمن و بی‌خطر در یک محیط مناسب بهره‌مند شوید.

درمان زیبایی حجیم کردن چانه


حجیم کردن چانه یا بزرگ کردن آن برای افرادی مناسب است که به دنبال افزایش اندازه چانه خود هستند. به این ترتیب در صورتی که شما چانه‌ای کوچک و دارای عقب‌رفتگی دارید یا چانه شما تناسب کافی با سایر اجزای صورت ندارد، این روش درمان زیبایی می‌تواند ظاهر مناسب برای چانه و خط فک ایجاد کرده و ویژگی‌های صورت شما را بهبود بخشد. این درمان با استفاده از روش‌های مختلف به شرح زیر برای افراد انجام می‌شود:

پروتز چانه

o1

پروتز چانه یکی از روش‌های زیبایی برجسته کردن چانه است که برای بهبود وضعیت ظاهری چانه افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد. پروتز چانه از مواد سازگار با بدن انسان ساخته می‌شود و احساس آن بسیار شبیه به بافت طبیعی چانه است. پروتز چانه داخل بافت لب و لثه پایین قرار گرفته و به این ترتیب می‌تواند یک ظاهر طبیعی و جذاب برای فرد ایجاد کند.

بهترین افراد برای استفاده از این درمان

بهترین افراد برای استفاده از درمان زیبایی پروتز چانه کسانی هستند که از سطح سلامت فیزیکی مناسب برخوردار بوده و از نتایج درمان انتظارات واقع‌بینانه دارند. این افراد معمولاً از عقب‌رفتگی چانه خود ناراحت هستند و به همین خاطر تمایل دارند خط فک خود را با سایر اجزای صورت هماهنگ نمایند. برای استفاده از این درمان لازم است فرد برای حدود یک هفته خود را برای بهبودی پس از جراحی آماده کند.

روش درمان

عمل جراحی پروتز چانه به صورت سرپایی بر روی بیمار انجام می‌شود و ممکن است به این منظور از بی‌حسی موضعی یا بی‌هوشی عمومی برای بیمار استفاده شود. در صورتی که برای این جراحی از بی‌حسی موضعی استفاده شود، احتمالاً از داروهای آرام‌بخش برای کمک به کاهش تشویش و نگرانی بیمار در طول جراحی استفاده خواهد شد. شکاف مورد نیاز برای وارد کردن پروتز به ناحیه چانه معمولاً زیر چانه یا داخل لب پایین ایجاد می‌شود. به هر حال صرف نظر از محل ایجاد شکاف، جای زخم باقیمانده پس از این درمان حداقل خواهد بود.

جایگذاری پروتز در چانه نقش اساسی و بااهمیت در دستیابی به موفقیت در این درمان دارد. هنگامی که پروتز در محل قرار گرفت، موقعیت آن بخیه یا سایر ابزارهای مناسب به استخوان چانه متصل شده و در محل تثبیت می‌شود. طول مدت درمان با این روش حدود 1 تا 2 ساعت است و بیمار می‌تواند با گذشت چند ساعت از تکمیل جراحی به خانه بازگردد.

بهبودی و نتایج

ناراحتی پس از پروتز چانه به راحتی از طریق داروهای مسکن خوراکی قابل کنترل است. ناحیه تحت درمان احتمالاً پس از جراحی برای چند روز کبود و متورم می‌شود. به هر حال، بخش عمده ورم ایجاد شده با گذشت حدود 6 هفته از عمل جراحی برطرف خواهد شد.

معمولاً افراد می‌توانند با گذشت 7 تا 10 روز از این عمل جراحی به محل کار خود باز گردند. نتایج این جراحی هنگامی که ورم ایجاد شده به‌طور کامل از بین برود آشکار خواهند شد. به این ترتیب پروتز چانه یک روش درمان با نتایج دائمی است که می‌تواند بزرگ و برجسته شدن چانه را برای فرد به همراه داشته و در صورت انجام صحیح آن می‌بایست برای تمام عمر دوام و ماندگاری داشته باشد.

تزریق ژل

o3

امروزه معرفی انواع مختلف ژل‌ها باعث شده روش‌های درمان مختلف و متنوع به عنوان روش‌های غیرجراحی برای حجیم و برجسته کردن چانه معرفی شود. دکتر قهاری دارای دانش گسترده در ارتباط با آناتومی و تکنیک‌های تزریق به نواحی مختلف بدن است و به این ترتیب می‌تواند برای بیمار نتایج طبیعی و ماندگار در این رابطه ایجاد کند.

تزریق ژل به چانه چگونه انجام می‌شود؟

این درمان به حدود 15 دقیقه زمان برای تکمیل نیاز دارد و با ریلکس کردن بیمار به راحتی در مطب پزشک انجام می‌شود. به این منظور از کرم بی‌حس‌کننده برای حدود 30 دقیقه قبل از شروع درمان بر روی پوست استفاده می‌شود تا به این ترتیب ناراحتی و درد بیمار در طول درمان حداقل شود. دکتر قهاری می‌تواند مقدار مناسبی از کرم بی‌حسی را در اختیار فرد قرار دهد تا قبل از ملاقات با وی، بیمار خود بتواند از کرم بر روی پوست نواحی تحت درمان استفاده کند. در ادامه صورت بیمار به‌طور کامل با استفاده از محلول مناسب تمیز می‌شود. سپس یک مجموعه تشکیل شده از 3 تا 6 تزریق کوچک به بافت‌های زیر پوست چانه انجام شده و از این طریق ژل به پوست شخص وارد می‌شود. در نهایت دکتر قهاری ناحیه تحت درمان را به آرامی ماساژ داده و از ایجاد ظاهر کاملاً طبیعی و دلخواه برای آن مطمئن می‌شود.

طول مدت دوام و ماندگاری تزریق ژل در حدود 2 سال است و با گذشت این مدت به تدریج ژل تزریق شده توسط بدن تجزیه می‌شود. فرآیند تجزیه ژل توسط بدن به چند ماه زمان نیاز داشته و به سرعت انجام نمی‌شود. به این ترتیب بیمار به تدریج متوجه می‌شود نتایج حاصل از تزریق ژل از بین می‌روند.

دکتر قهاری تمام اقدامات لازم را برای بیمار انجام می‌دهد تا به این ترتیب طول مدت درمان را برای بیمار تا حد ممکن راحت و بدون درد نماید. به این منظور دکتر قهاری از کرم بی‌حسی قوی و تجهیزات پیشرفته برای بیمار همچون لوله‌های پلاستیکی (blunt cannulas) برای تزریق استفاده می‌نماید. این لوله‌های پلاستیکی جایگزین تزریق‌های متعدد مورد نیاز در این روش شده و به این ترتیب ریسک ایجاد کبودی و سایر عوارض جانبی را برای بیمار کاهش می‌دهند.

آیا این درمان عوارض جانبی دارد؟

تزریق به چانه یک روش درمان بسیار موثر در زمانی است که توسط یک جراح پلاستیک متخصص و باتجربه بر روی بیمار انجام می‌شود. عوارض جانبی معمول این درمان می‌تواند شامل درد در هنگام تزریق، کبودی، عدم هماهنگی در نقاط تزریق ژل، یا عفونت موضعی باشد. پس از کامل شدن تزریق‌ها بیمار می‌تواند بلافاصله به زندگی عادی خود بازگردد و در حقیقت این درمان هیچ محدودیتی برای زندگی فرد ایجاد نکرده و نیازی به بهبودی ندارد.

تزریق چربی برای حجیم کردن چانه

o4

تزریق چربی طبیعی‌ترین، سالم‌ترین و بی‌خطرترین روش درمان زیبایی چانه است که می‌تواند نتایج ماندگار و بلندمدت برای بهبود ظاهر چانه از طریق تزریق چربی خارج شده از سایر نقاط بدن در محل چانه ایجاد کرده و پس از درمان، جای زخم و اسکار در ناحیه صورت ایجاد نمی‌کند. علاوه بر این چربی خارج شده در این شرایط به لاغری موضعی اندام‌های مختلف بدن کمک می‌کند و دوره بهبودی (ریکاوری) مورد نیاز برای این درمان حداقل می‌باشد. این درمان به سادگی و به صورت بی‌خطر از طریق بی‌حسی موضعی بر روی بیمار انجام می‌شود و نتایج حاصل از آن با توجه به تطبیق شرایط سلول‌های چربی با بافت‌های اطراف آن کاملاً طبیعی است.

مزایای تزریق چربی در مقایسه با پروتز

تزریق چربی دارای مزایای متعدد در مقایسه با پروتز چانه است. در این حالت ریسک یا خطر عفونت در هنگام استفاده از چربی بسیار کمتر از پروتز است، زیرا در این شرایط جسم خارجی به بدن بیمار وارد نمی‌شود. تزریق چربی را می‌توان تحت بی‌حسی موضعی انجام داد و پس از درمان جای زخم بر روی صورت فرد باقی نمانده و نیازی به بخیه زدن محل درمان نیست. همچنین طول مدت بهبودی این درمان بسیار سریع‌تر از درمان زیبایی پروتز است که در آن به چند هفته زمان برای بهبودی کامل بیمار نیاز است. همچنین احتمال حرکت چربی یا تغییر موقعیت بافت چربی در مقایسه با پروتز در این حالت وجود ندارد. از طرف دیگر پروتزها از نظر اندازه و ظاهر محدودیت دارند، در حالی که تزریق چربی در مقادیر مختلف و به هر تعداد لازم در چانه امکان‌پذیر است و به این ترتیب می‌توان نتایج کاملاً طبیعی در این ناحیه از بدن ایجاد کرد.

مزایای تزریق چربی در مقابل تزریق ژل

نتایج تزریق چربی بادوام و ماندگار بوده و حتی می‌تواند دائمی باشد. این شرایط در حالی است که تزریق سایر ژل‌ها نتایج موقتی داشته و معمولاً بیش از 1 سال دوام و ماندگاری ندارند. علاوه بر این مواد استفاده شده برای تزریق ژل روانی چربی را ندارند. همچنین مقدار ژل مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مشابه در مقایسه با تزریق چربی یکسان نیست و میزان طبیعی بودن نتایج به دست آمده کمتر از تزریق چربی بوده و هزینه درمان با آن به نسبت زیاد است. مهم‌تر اینکه نتایج بلندمدت ناشی از تزریق مقادیر زیاد ژل می‌تواند با عوارض جانبی ناخواسته یا واکنش منفی بدن بیمار همراه