نشانه‌های عمل جراحی موفق و ناموفق بینی

binisign2

عمل رینوپلاستی که در اصطلاح عام  عمل جراحی بینی  شناخته شده است، یک روش جراحی است که تغییراتی را در بینی به دلایلی زیبایی یا پزشکی انجام می‌دهد. هدف متخصص جراح که عمل جراحی زیبایی بینی را انجام می‌دهد همیشه ایجاد جذاب‌ترین و طبیعی‌ترین نتیجه می‌باشد که با بقیه ویژگی‌های صورت بیمار همخوانی دارد.

 گاهی اوقات عمل جراحی بینی برای کمک به بهبود تنفس بیمار برای به حداقل رساندن گرفتگی بینی انجام می‌شود. در تمام موارد، دستیابی به بهترین نتیجه ممکن از لحاظ عملکردی و زیبایی، نشان دهنده‌ی یک عمل جراحی موفق است.

 جراحی زیبایی بینی می‌تواند به طور چشمگیری موارد زیر را بهبود دهد:

 هر دو روش‌های جراحی باز و بسته عمل بینی با انجام برش‌ها (یا در داخل کلوملا یا در قسمت پنهان داخل بینی) انجام می‌شوند تا جراح بتواند به آرامی پوستی را که استخوان‌ها و غضروف بینی را پوشش می‌دهد به سمت بالا بکشد و اجازه‌ی دستیابی به ساختار بینی را پیدا کند. پس از آن پوست با دقت زیاد روی بینی که جراحی شده است کشیده می‌شود تا به آن یک ظاهر جدید و زیبا ببخشد.

هفت علامت یک عمل جراحی زیبایی بینی موفق عبارتند از:

تقارن


برای قرن‌ها تقارن صورت با عواملی مانند درک زیبایی صورت، مقاومت در برابر بیماری‌ها و کیفیت ژنتیک مرتبط بوده است. هدف رسیدن به تقارن اجزای صورت یکی از رایج‌ترین دلایل انجام عمل جراحی زیبایی صورت در متقاضیانی است که تمایل به انجام آن دارند، و این مورد به خصوص در افرادی که به دنبال عمل جراحی بینی هستند، صدق می‌کند. به دست آوردن تقارن بیشتر دو طرفه صورت یا حفظ تقارن یک بینی متقارن در حین اصلاح یکی دیگر از مشکلات یا اندازه آن در عمل جراحی بینی امری ضروری محسوب می‌گردد.

تنفس


 هنگامی که نوبت به بینی می‌رسد، ظاهر و عملکرد مناسب کاملاً در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و باید هر دو در نظر گرفته شوند. تعداد کمی از بیمارانی که در طول یک سال عمل جراحی زیبایی بینی را انجام می‌دهند بعد از عمل دچار مشکل می‌شوند. دلیل به وجود آمدن مشکلات تنفسی آن است که متخصص جراح گاهی اوقات بیش از حد غضروف را در طول عمل جراحی از بین می‌برد، و باعث روی هم خوابیدن کناره‌های بینی در هنگام تنفس می‌شود. عمل‌های جراحی زیبایی مدرن با انجام روش‌های ظریف و دقیق‌تر و تاکید بر بهبود ساختار کلی بینی از این عوارض بعد از عمل جراحی بینی جلوگیری می‌کنند. یک عمل بینی موفق موجب بهبود یا حفظ توانایی بیمار در جهت تنفسی آسان و بدون مشکل می‌گردد.

یک عمل جراحی بدون ایجاد زخم


یک عمل جراحی بینی موفق باید ظاهر بینی را بهبود بخشد، نه این که آن را بدتر کند. در عمل جراحی زیبایی صورت نتایج بر پایه زیبایی شناختی استوار هستند، بنابراین هر گونه جای زخم بعد از عمل جراحی یک نتیجه‌ی ناموفق محسوب می‌شود. یک متخصص جراح پلاستیک بی تجربه در هنگام عمل بیشتر به بهبود ظاهر بینی توجه می‌کند و سایر موارد مانند یک جای زخم قابل مشاهده و مشخص چندان اهمیتی برای او نخواهد داشت. اولین و مهمترین گام برای جلوگیری از عوارض ناخواسته و نتایج ضعیف مانند جای زخم مشخص در بینی، انتخاب پزشک جراحی است که دارای تخصص در این زمینه می‌باشد، توسط دیگران تایید می‌شود، و به طور خاص تجربه و مهارت بالایی در عمل جراحی بینی دارد.

نیازی به انجام عمل ترمیمی نیست


در بسیاری موارد بینی پس از انجام عمل جراحی زیبایی بینی عالی به نظر می‌رسد، اما پس از برخی از عمل‌های بینی بسیاری از بیماران مواردی از قبیل افتادگی بینی، بینی باریک و یا اسکلتی یا بینی‌ که مصنوعی به نظر می‌رسد را گزارش کرده‌اند. متاسفانه این مشکلات نادر نیستند. در واقع تخمین زده می‌شود که بین 5 تا 15 درصد از بیمارانی که تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار می‌گیرند، نیاز به عمل ترمیمی بینی دارند. برخی از بیماران نیاز به ترمیم جزئی دارند، در حالی که در برخی دیگر نیاز ترمیم‌های قابل توجهی باید انجام گردد. عمل جراحی زیبایی بینی موفق، عملی است که در همان اولین بار توسط یک متخصص جراح زیبایی صورت با سال‌ها یا دهه‌ها تجربه انجام گیرد و همیشه بهترین نتایج را به دنبال داشته باشد.

ظاهر طبیعی


binisign1

بینی‌ که تازه بهبود یافته است باید پس از یک عمل جراحی زیبایی بینی موفق ظاهری طبیعی داشته باشد. نتایج غیر طبیعی ظاهری ناخوشایند و نازیبا به بینی خواهند داد.

بینی را نمی‌توان بیش از حد معمول برش داد و کوچک کرد. نوک بینی نباید بیش از حد بالا برود یا بیش از حد ظاهر باریک پیدا کند. سوراخ‌های بینی‌ها نباید بیش از حد بزرگ باشند. جلوی بینی نباید به شکل مداد در آید، این مشکل زمانی رخ می‌دهد که نوک بینی نسبت به پل بینی بیش از حد باریک شده است. یک بینی با ظاهری غیر طبیعی توجه دیگران را به خود جلب می‌کند. یک عمل بینی موفق باعث می‌شود تا بینی عالی و بی نقص به نظر برسد، ظاهری طبیعی داشته باشد و با دیگر اجزای صورت در هماهنگی کامل باشد.

رضایت بیمار


یک بینی جذاب چه ویژگی‌هایی دارد؟ در واقع پاسخ یکسانی به این سوال وجود ندارد. در گذشته، بسیاری از متخصصین جراحی پلاستیک تحت تاثیر آرمان‌های زیبایی شناسی شخصی یا آن چه در بین مردم رایج بود قرار می‌گرفتند و روش‌های عمل جراحی زیبایی بینی را به طور یکسان روی بیماران خود اجرا می‌کردند. گاهی اوقات این عمل منجر به ایجاد ویژگی‌های ظاهری مشترک بین بیماران پس از انجام عمل جراحی بینی می‌سد. خوشبختانه هم اکنون این روند و طرز فکر دیگر ادامه ندارد و منسوخ شده است.

یک متخصص عمل جراحی زیبایی بینی ماهر با متقاضی خود برای ایجاد یک هدف مستقل برنامه ریزی می‌کند و جهت دستیابی به اهداف منحصر به فرد هر بیمار، تلاش خواهد کرد.

هماهنگی اجزای صورت


binisign

چشم‌ها ممکن است پنجره‌هایی برای روح باشند، اما هیچ چیز مانند یک بینی با ظاهری نامناسب نمی‌تواند هماهنگی اجزای صورت را از بین ببرد. نواقصی که بسیار به چشم می‌آیند، به صورت ناخواسته توجه دیگران را به خود جلب می‌کنند و در واقع می‌توانند به اعتماد به نفس افراد آسیب برسانند. خوشبختانه فقط یک تغییر جزئی می‌تواند صورت شما را متعادل کند و اعتماد به نفس را بازگرداند. یک متخصص مجرب جراح بینی ضرورت هماهنگی بین ظاهر بینی و ساختار کلی چهره بیمار جهت دستیابی به نتایج طبیعی را کاملاً می‌داند و با انجام یک عمل جراحی زیبایی بینی موفق از ایجاد عوارض بعد از عمل و نیاز به عمل جراحی ترمیمی جلوگیری می‌کند.