لیفت بینی با نخ و عوارض آن

lifttbanakh

بینی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های صورت است. بر اساس درک اجتماعی از زیبایی، بینی تیز و صاف با یک پل سر بالا بلافاصله توجه افراد را به صورت شما جلب می‌کند. بسیاری از ما امیدواریم که با تغییر شکل پل بینی و بالا بردن نوک آن، ظاهر کلی خود را بهبود ببخشیم. اگر چه عمل بینی هنوز هم رایج‌ترین درمان برای اصلاح و بازسازی بینی است، اما بسیاری از روش‌های غیر جراحی به دلیل عوارض جزئی و دوره بهبودی کم، محبوبیت بیشتری به دست آورده‌اند. ما افرادی را مشاهده می‌کنیم که برای فرآیند لیفت بینی به پزشکان زیبایی مراجعه می‌کنند. اما باید توجه داشته باشید که این روش دائمی نیست و نمی‌تواند مشکلات مربوط به بینی از جمله قوز بینی، یا انحراف بینی را برطرف کند. بنابراین بیشتر جراحان این روش را برای بیماران خود توصیه نمی‌کنند.

با توجه به پیشرفت‌های اخیر در خصوص جراحی‌ها و خدمات زیبایی، درمان‌های مختلفی برای تغییر و بهبود ظاهر و عملکرد بینی ارائه شده است. این روش‌ها که شامل جراحی و غیرجراحی می‌باشد طرفداران خاص خود را دارد. اما باید دید مزیت‌ها و نتیجه هر کدام از این روش‌ها نسبت به دیگر روش‌ها چیست. لیفت بینی با نخ که مدتی است به عنوان تکنیکی برای تغییر ظاهر بینی به کار می‌رود، یکی از روش‌هایی است که بیشتر از آنچه به بهبود و رفع مشکلات بینی کمک کند، جنبه تبلیغاتی داشته و تاثیر چندانی در زیبایی کل صورت ندارد. جراحان زیبایی سر و گردن با توجه به تخصص و تجربه فراوان در انجام عمل‌های زیبایی بینی، بر این باورند که هیچ روشی غیرجراحی نمی‌تواند مانند عمل بینی یا رینوپلاستی به زیبایی و رفع مشکلات بینی کمک کند. مشاوره‌های قبل از عمل بینی به شما کمک خواهد کرد که بدانید آیا عمل بینی برای شما مناسب است یا خیر و اینکه جراحی چه تاثیر چشمگیری بر چهره شما خواهد داشت. برای دریافت خدمات مشاوره یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ 02122769519 تماس حاصل نمایید.

لیفت بینی با نخ چیست؟


اصلاح بینی با روش لیفت بینی با نخ نيازمند استفاده از نخ‌های جذب شونده است که از طريق يک سوزن به داخل بینی قرار می‌گیرد. در طول این فرآیند، نخ‌هایی با طول مختلف به داخل بینی وارد می‌شوند تا شکل مورد نظر را ایجاد کنند. نخ داخل بینی، سلول التهابی را فعال می‎کند و شروع به ذوب شدن می‌نماید. سلول‌های التهابی فعال شده باعث سفت شدن ناحیه اطراف و بافت زخم می‌شوند، به طوری که بسیاری از انواع فیبرها برای تغییر ساختار ترکیب می‌شوند. این امر باعث تغییر شکل بینی می‌گردد.

در لیفت بینی با نخ میزان تغییر و زمان ماندگاری اثرات کمتر از رینوپلاستی است. با این حال، امروزه، افراد نمی‌خواهند که بینی‌شان پس از اصلاح قابل تشخیص باشد، هرچند که بینی سر بالاتر می‌شود، در نتیجه این روش استفاده از نخ برای لیفت بینی مورد استقبال قرار گرفته است. با گذشت زمان و در صورت شدن حل شدن نخ‌ها، بینی به حالت اولیه باز می‌گردد، و این روش می‌تواند دوباره اعمال شود.

جنس نخ مورد استفاده


lifttbanakh1

نخ‌هایی که برای لیفت بینی مورد استفاده قرار می‌گیرند، به نخ‌های پولیدیوکسانون (PDO) نامیده می‌شود. این نخ‌ها زیست سازگار هستند و در شش ماه حل می‌شوند. نخ‌های PDO بی‌خطر هستند و برای مدت زمان طولانی است که در فرآیندهای جراحی پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. نخ‌های خاص بینی دارای دنده‌هایی هستند که بر خلاف نخ‌های معمولی صاف PDO  می‌تواند مقاومت خوبی در برابر آویخته شدن ایجاد کند و نتایج پایداری را ارائه دهد.

مزایا و معایب لیفت بینی با نخ


لیفت بینی با نخ درمان مناسبی برای افرادی است که مایل به تغییر بینی خود به صورت جزئی هستند. این روش :

  • می‌تواند پل بینی را بالا ببرد.
  • می‌تواند نوک بینی را بالا ببرد.
  • بینی را پهن نخواهد کرد.
  • قادر به اصلاح سطوح ناهموار بر روی بینی مانند قوز بینی نیست.
  • بیماران معمولا از چسب ویژه‌ای بر روی بینی خود در طول شب استفاده می‌کنند، و ممکن است تورم جزئی (حدود 1-2 روز) وجود داشته باشد.
  • اگر نتایج حاصله را دوست نداشته باشید، نمی‌تواند بلافاصله حل شود یا برداشته شود. نخ‌ها به آرامی در طول زمان حل می‌شوند، که 6-8 ماه طول می‌کشد، زیرا از مواد بیولوژیکی قابل جذب ساخته شده‌اند.

فرایند درمان


lifttbanakh2

بعد از بی‌حس کردن و استفاده از بیهوشی موضعی، پزشک نخ‌های ظریفی را در طول پل بینی برای ارتفاع و تیغه و بعد دادن به بینی، قرار می‌دهد. نخ‌ها زیر پوست قرار می‌گیرند تا پل بینی و نوک آن را بالا ببرند در حالی که تولید کلاژن جهت بقای لیفت بینی را تحریک می‌کند.

همانطور که تعداد، نوع، ضخامت و محل نخ‌ها نقش مهمی در تعیین موفقیت و نتایج لیفت با نخ بازی می‌کند، پزشک قبل از ارائه بهترین روش برای به حداکثر رساندن مزایای استفاده از لیفت بینی، با مشاوره دقیق در مورد ساختار بینی فرد کار را شروع می‌کند. نتایج بلافاصله قابل مشاهده است زیرا نخ‌ها داربستی را برای بینی ایجاد می‌کنند. پل بینی تیزتر و باریک‌تر و صاف‌تر و شکل بهتری روی پل بینی ایجاد می‌شود. نوک بینی بالا رفته و تصور می‌شود که کل بینی کوچک‌تر و باریک‌تر است.

اما این تغییرات به اندازه تغییراتی که رینوپلاستی می‌تواند برای بینی شما ایجاد کند، نمی‌باشد. همانطور که در افرادی که عمل بینی انجام داده‌اند مشاهد می‌کنید، کل چهره بعد از عمل متفاوت خواهد شد.

بهبودی


ناحیه تزریق را بسیار تمیز نگه دارید. به آن دست نزنید، شنا نکنید و در ورزش‌هایی مانند فوتبال و غیره، که ناحیه ورود نخ ممکن است آلوده شود، حضور نیابید. ممکن است بین 2 تا 3 روز در اطراف ناحیه تزریق که نخ‌ها قرار داده شده است، دچار قرمزی شوید. این حالت سریعا از بین می‌رود. بینی بلافاصله پس از عمل طبیعی به نظر می‌رسد، اما زمانی که تورم برطرف گردید، حدود 10-15٪ از بالا رفتن بینی کاهش خواهد یافت.

عوارض لیفت بینی با نخ


از آنجا که نخ‌های PDO از لحاظ بیولوژیکی قابل جذب هستند، طی 6 تا 8 ماه پس از درمان از بین می‌روند. PDO یک ماده ضروری است که توسط جراحان در بخیه‌های جراحی‌ استفاده می‌شود. طبیعی است که بلافاصله پس از درمان تا حدودی درد و تورم داشته باشید. با این حال، این عوارض جانبی طی چند روز کاهش می‌یابد.

  خطرات اصلی لیفت با نخ، عفونت است که در کمتر از 1٪ موارد اتفاق می‌افتد. خطر دیگر اکستروژن نخ است که در آن نخ ممکن است از زیر پوست به سطح پوست بیرون بیاید. اگر این اتفاق بیفتد، بدیهی است که نخ نیاز به خارج شدن دارد. نخ‌های بینی از نوک بینی وارد می‌شوند، بنابراین یک علامت "جوش" مانند کوچک در نوک بینی وجود خواهد داشت. این علامت به سرعت، و معمولا ظرف چند هفته بهبود می‌یابد.

نتایج لیفت بینی با نخ چه مدت باقی می‌ماند؟


نتایج یک فرآیند لیفت بینی با نخ معمولا می‌تواند حدود 1-2 سال طول بکشد. اگر درمان 9 ماه پس از درمان اولیه تکرار شود، می‌توانید نتیجه طولانی‌تری انتظار داشته باشید. با تحریک کلاژن در بینی، لیفت نسبتا دائمی نیز قابل انتظار است.

چه مواردی منجر به نتایج نامناسب لیفت بینی با نخ می‌شود؟


  • نخ‌های مورد استفاده کیفیت خوبی نداشته باشند، معمولا خیلی نازک، یا بدون دندانه باشند، به اندازه کافی محکم نباشد و غیره، از این رو ایجاد اثر قوی، اما با حداقل لیفت اتفاق می‌افتد.
  • کیفیت نخ‌های بینی و یا روش قرار دادن آن‌ها مناسب نباشد.
  • همه نخ‌ها برابر نباشند. کیفیت نخ‌های مورد استفاده مهم است.

آیا مردان می‌توانند لیفت بینی با نخ انجام دهند؟


این روزها لیفت بینی با نخ برای بالا بردن بینی در مردان به صورت رایجی استفاده می‌شود. از آنجا که مردان بینی‌های بزرگتر و قوزدار دارند، ممکن است به طور متوسط مقدار نخ بیشتری نسبت به یک زن نیاز داشته باشند.

معمولا افراد به چند جلسه برای کسب نتاج دلخواه نیاز دارند؟


برای اکثر بیماران یک جلسه لازم است. برای افرادی که مایل به نتایج بسیار واضح هستند، ممکن است بالا بردن بینی نیاز باشد. به طور متوسط، جلسه دوم در 6 تا 12 ماه بعد کمک می‌کند تا اثر لیفت باقی بماند.