راه‌های جوان‌سازی، رفع چین و چروک و زیباسازی پوست صورت

11d

جوان‌سازی پوست صورت روشی است که در طول 20 سال اخیر در بین مردم بسیار محبوب شده است. دلیل محبوبیت آن جوان‌تر، زیبا و درخشان کردن ظاهر پوست است. متأسفانه پیری، افتادگی پوست، آسیب‌های ناشی از نور خورشید و بسیاری از عوامل دیگری وجود دارند که به مرور زمان ظاهر طبیعی و جوان پوست را از بین می‌برند. نگران نباشید روش‌های جراحی و غیرجراحی زیادی وجود دارد که با کمک آن‌ها به راحتی می‌توان پوست را با ظاهری طبیعی دوباره جوان، زیبا و درخشان کرد.

جوان‌سازی صورت از طریق روش‌های جراحی و غیرجراحی، ظاهری جوان‌تر از قبل برای شما ایجاد می‌کند. در این درمان با ترکیب روش‌های مختلف، ویژگی‌های چهره شما زیباتر می‌شود و بهبود می‌یابد. دکتر قهاری، جراح زیبایی سر و گردن، معتقد است اگر چه لیفت صورت یکی از متداول‌ترین عمل‌های زیبایی است، اما روش‌های غیرجراحی دیگری مانند بوتاکس، تزریق ژل و تزریق چربی نیز وجود دارند که می‌توانند نتایج بزرگ و قابل ‌توجهی بدست دهند. بسته به روش مورد استفاده می‌توان تغییرات خفیف تا چشمگیری روی پوست صورت ایجاد کرد. داشتن یک چهره زیبا و جوان می‌تواند احساس نشاط و اعتماد به نفس بیشتری به شما بدهد. برای رزرو وقت ملاقات و یا درخواست وقت مشاوره می‌توانید با ما تماس  بگیرید.

جوان‌سازی صورت


جوان‌سازی صورت می‌تواند برای درمان، اصلاح و یا کمک به رفع انواع مشکلاتی که برای پوست صورت اتفاق می‌افتد، مورد استفاده قرار گیرد. با این حال درمان جوان‌سازی صورت تنها برای یک نتیجه و یک هدف انجام می‌شود و آن جوان و با نشاط کردن دوباره پوست و دادن یک ظاهر طبیعی به آن است. بیمار چه به روش جراحی و چه به روش غیرجراحی بخواهد پوست صورت خود را جوان کند، فرایند درمان تأثیر زیادی بر نتایج بدست آمده خواهد داشت. از روش‌های جوان‌سازی پوست صورت می‌توان به منظور کاهش اثرات پیری، عارضه‌های ناشی از وراثت، سبک زندگی و محیط زیست، کاهش قابل ‌توجه چین و چروک‌ها و درمان عارضه‌های پوستی مانند جوش‌ها و لکه‌ها بهره برد.

چه کسی فرد مناسبی برای جوان‌سازی صورت است؟


دکتر قهاری با بهترین ابزارها و روش‌ها بیماران خود را درمان می‌کند و تا بهبودی کامل آن‌ها را تحت نظر دارد. او معتقد است افرادی که تمایل دارند ظاهر چهره خود را بهبود بخشند، مناسب‌ترین افراد متقاضی برای عمل جوان‌سازی صورت هستند. با این وجود افرادی که این عمل را انتخاب می‌کنند می‌توانند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشند.

متداول‌ترین اشخاصی که این درمان را انتخاب می‌کنند عبارتند از:

  • کسانی که می‌خواهند ظاهر خود را بهبود بخشند و اعتماد به نفس خود را افزایش دهند.
  • کسانی که از پوست پیر و چروکیده خود ناراضی هستند.
  • کسانی که پوست نرم و نازکی دارند. (پوست نازک زودتر چروکیده می‌شود)
  • کسانی که می‌خواهند پوست غیرجذاب خود را بهبود بخشند.
  • کسانی که به دنبال بازیابی ظاهر زیبا و جوان خود هستند.

جوان‌سازی صورت با روش‌های غیرجراحی و جراحی


تزریق ژل

2d

تزریق ژل یکی از محبوب‌ترین و بهترین روش‌های جوان‌سازی صورت در جهان است. دلیل این محبوبیت این روش، ساده و کم تهاجمی و سریع بودن آن است. تزریق ژل همچنین یکی از تنها روش‌هایی است که نتایج آن تقریباً بلافاصله بعد از اتمام کار قابل ‌مشاهده خواهد بود. از آنجا که تزریق ژل خیلی پرطرفدار و محبوب است، لازم است همه‌ی گزینه‌های در دسترس مشابه آن را نیز در نظر بگیرید.

تزریق ژل در مطب یا کلینیک انجام می‌شود و می‌تواند با یا بدون بیهوشی موضعی باشد؛ این عمل حدود 5 تا 15 دقیقه طول می‌کشد. ژل‌های تزریقی معمولاً حدود 2 تا 4 ماه دوام می‌آورند. قبل از تزریق لازم است پوست بیمار تست شود زیرا حدود 4 درصد افراد واکنشی آلرژیک به مواد تزریقی نشان می‌دهند.

تزریق چربی

3d

بهترین فرد متقاضی برای جوان‌سازی صورت با روش تزریق چربی، مرد یا زنی است که ظاهر چهره‌اش به طور قابل ‌توجهی حالت زردرنگی به خود گرفته است و چین و چروک‌های عمیقی در اطراف دهان و بینی او و همچنین خطوط ماریونت در صورتش دیده می‌شود و گونه‌هایش نیز گود افتاده‌اند.

این روش می‌تواند تحت بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام شود. ابتدا پزشک نواحی از صورت که قرار است چربی به آن‌ها تزریق شود را علامت می‌زند؛ همچنین مناطقی که قرار است چربی از آنها برداشت شود را نیز مشخص خواهد کرد. وقتی نواحی مشخص‌شده بی‌حس شد، چربی برداشت می‌شود. برای ایزوله، تصفیه و متمرکز کردن سلول‌های چربی از یک سیستم فیلترینگ استفاده می‌شود. سپس چربی تصفیه‌شده به مقدار 1 سی‌سی به سرنگی منتقل می‌شود تا به آرامی به نواحی صورت تزریق شود. چربی‌ها به لایه‌های سطحی و عمیق پوست صورت تزریق می‌شوند تا حجم و شکل دلخواه بیمار بدست آید.

جوان‌سازی صورت با روش تزریق چربی، حجم صورت که به طور طبیعی در طول فرایند پیری از دست رفته را بازمی‌گرداند و ظاهری جوان و طبیعی برای فرد ایجاد می‌کند. نتایج این روش معمولاً حدود 5 تا 10 سال دوام می‌آورند و در بعضی موارد ممکن است طولانی‌تر هم باشند. برای کمک به کنترل ورم کردن و کبود شدن صورت، یک بسته یخ به بیمار داده می‌شود تا روی صورت خود بگذارد و همچنین به او توصیه می‌شود که به صورت نیمه‌راست بنشیند و دراز نکشد.

بوتاکس

4d

بوتاکس محبوب‌ترین و مورد استفاده ترین روش تزریقی برای جوان‌سازی صورت در جهان است. بوتاکس در درجه اول به منظور از بین بردن خطوط و چین و چروک‌های صورت استفاده می‌شود؛ بوتاکس با سست کردن عضلات اطراف صورت، از ایجاد هر گونه خطوط و چین و چروک جلوگیری می‌کند.

تزریق بوتاکس و به طور کلی روش‌های تزریقی در اکثر اوقات به صورت سرپایی انجام می‌شوند. دکتر قهاری بوتاکس را به عضلات ناحیه‌ای تزریق می‌کند که بیمار می‌خواهد خطوط و چین و چروک آن ناحیه را کاهش دهد. تزریق بوتاکس تنها حدود چند دقیقه طول می‌کشد و به هیچ ‌گونه بی‌هوشی نیاز ندارد. به طور کلی بیمار تنها ناراحتی خفیفی در طول تزریق احساس خواهد کرد. نتایج این روش معمولاً حدود 4 تا 6 ماه دوام خواهد داشت؛ برخی بیماران گزارش کرده‌اند که خطوط و چین و چروک صورتشان کمتر قابل ‌مشاهده شده است زیرا عضلاتی که باعث چین و چروک می‌شدند در اثر تزریق بوتاکس سست شده‌اند. با این حال در بسیاری از موارد، خطوط و چین و چروک‌ها دوباره ظاهر خواهند شد.

متداول‌ترین عارضه جانبی تزریق بوتاکس، کبودی موقتی است که معمولاً در عرض 24 تا 48 ساعت برطرف می‌شود.

لایه‌برداری شیمیایی

لایه‌برداری شیمیایی روشی است که در آن یک محلول اسیدی روی پوست استعمال می‌شود. این روش به بهبود لکه‌های آکنه، آسیب‌های ناشی از نور خورشید، لکه‌های سنی، لکه‌های قهوه‌ای رنگ، زبری پوست و رنگدانه‌های ناهموار روی پوست کمک می‌کند.

اکثر بیماران در طول این روش به مدت حدود 5 تا 10 دقیقه احساس می‌کنند صورتشان تا حدودی گرم شده است، سپس یک احساس سوزش را تجربه می‌کنند. ممکن است برای تسکین این سوزش از کمپرس یخ استفاده شود. برای لایه‌برداری‌های عمیق ممکن است در طول یا بعد از انجام درمان، از داروهای مسکن درد استفاده شود.

بعد از لایه‌برداری شیمیایی لازم است همیشه از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کرد. در صورتی که آنتی‌بیوتیک‌ها یا داروهای ضدویروسی خوراکی برای شما تجویز شده است، باید مصرف آنها را بلافاصله بعد از درمان آغاز کنید. بسته به عمق لایه‌برداری، پزشک معمولاً آنتی بیوتیک‌های خوراکی را برای بیمار تجویز می‌کند.

لیفت صورت

عمل لیفت صورت یا ریتیدکتومی (rhytidectomy) با بازسازی پوست می‌تواند صورت شما را بهبود بخشد و ظاهری جوان و زیبا به آن بدهد. در روش لیفت صورت، پوست اضافی صورت برداشته و عضلات آن سفت می‌شوند؛ گاهی اوقات برای رفع چین و چروک گردن این فرایند روی پوست گردن نیز انجام می‌شود.

انجام لیفت صورت معمولاً چندین ساعت طول می‌کشد؛ اگر بیش از یک عمل لازم باشد ممکن است فرایند درمان کمی طولانی‌تر شود. در طول روش لیفت صورت، عضلات زمینه‌ای و بافت نرم صورت سفت می‌شوند تا علائم پیری از بین بروند و پوست جوان‌تر به نظر آید. رسوبات چربی نیز به همراه پوست شل و اضافی برداشته می‌شوند تا نتایج نهایی درمان بهتر شود و صورت جوان‌تر و صاف‌تر به نظر آید.

زمان بهبودی عمل لیفت صورت حدود 2 تا 3 هفته طول می‌کشد. اکثر بیمارند قادرند بعد از گذشت 2 هفته به سر کار خود بازگردند. نتایج نهایی درمان بعد از گذشت حدود 6 هفته به طور کامل آشکار خواهد شد.