درمان و رفع چین وچروک دور و زیر و بالای چشم

s

خطوط پنجه‌كلاغی همان چین‌وچروک‌های گویای دور چشم هستند كه حتی نام آن‌ها نيز ناخوشايند است و در خوش‌بینانه‌ترین حالت "خطوط خنده" ناميده می‌شوند. اين خطوط زماني ظاهر می‌گردند كه پوست کلاژن و اسید هیالورونیک خود را از دست می‌دهد. اما حقيقت اين است كه پیدایش اين خطوط براي هیچ‌یک از ما خوشايند نيست.

"بدن ما در فاصله 40 تا 80 سالگي، 80 درصد از اسيد هيالورونيك طبيعي خود را از دست می‌دهد"، به‌ علاوه، پوست کلاژن و الاستين خود را از دست می‌دهد و به همين دليل ما مسن‌تر از آنچه كه هستيم، به نظر می‌رسیم. ناحيه زير چشم، نخستين ناحيه صورت است كه چربی خود را از دست می‌دهد. اين فقدان چربي با خطوط ناشي از لبخند زدن، خنديدن و جمع‌کردن چشم‌ها در مواجهه با نور خورشيد همراه می‌شود و موجب ايجاد چین‌وچروک‌هایی می‌گردد كه با افزايش سن عمیق‌تر می‌شوند.

بهبود چین‌وچروک دور چشم و القای کلاژن از طريق روش‌های درمانی مختلف امكان‌پذير است. انتخاب يك روش درمانی مناسب براي شما بدون مشاوره اوليه كاري بس دشوار است. ممكن است تمامي درمان‌ها براي پوست شما مناسب و مؤثر نباشد. دکتر قهاری در مورد انتخاب درمان مناسب برای رسیدن به نتایج مطلوب به بهترین شکل به شما مشاوره می‌دهد. او يك برنامه درماني متناسب با نيازهاي شمارا طراحی کرده و شمارا از چین‌وچروک دور چشم و مشکلات دیگر رها می‌سازد. جهت دريافت مشاوره و رزرو نوبت با ما تماس  حاصل نماييد.

چین‌وچروک دور چشم چیست؟


s1

تمايز ميان خطوط لبخند و چین‌وچروک دور چشم از اهمیت بسیاری برخوردار است. هنگامی‌ که شما لبخند می‌زنید، خطوط کوچکي را مشاهده می‌کنید که از گوشه چشم‌های شما به سمت گيجگاه امتداد می‌یابند. چنانچه این خطوط با متوقف شدن لبخند از بين بروند، خطوط لبخند ناميده می‌شوند، و چنانچه باقي بمانند چین‌وچروک دور چشم ناميده می‌شوند.

علائم چین‌وچروک دور چشم چه زماني ظاهر می‌شود؟


سن یک عامل بسیار متغیر است، اما افراد اغلب در اواسط دهه 30 زندگي، خطوط ريز پایداری را در چهره خود مشاهده می‌کنند. در افراد دیگر، این خطوط در دهه 20 زندگي ظاهر می‌شوند و در برخي تا دهه 40 نيز بروز نمی‌کند. اما ميانگين سن پیدایش این خطوط اواسط دهه 30 زندگی است.

بزرگ‌ترین محرک‌های چین‌وچروک دور چشم چه هستند؟


 سه محرك اصلي وجود دارد: لبخند زدن، جمع‌کردن چشم‌ها، و خواب، كه به ترتيب اهميت فهرست شده‌اند. لبخند بزرگ‌ترین محرك ايجاد چین‌وچروک دور چشم است، سپس جمع‌کردن چشم‌ها و در نهایت خواب.

به ‌منظور آگاهي از چگونگي ايجاد چین‌وچروک‌ها، یک گیره کاغذ را مجسم كنيد. زماني كه گيره كاغذ را مرتب جلو و عقب ببرید، پس از مدتي، می‌شکند. پوست شما نیز ‌چنین حالتي دارد. حركات مکرر صورت  که موجب ايجاد چین‌وچروک‌های پوستي می‌گردد، كلاژن و فيبرهاي الاستيك موجود در پوست شما را شکسته و باعث شکل‌گیری چین‌وچروک نه ‌تنها در اطراف چشم‌ها بلکه در دیگر نواحی مختلف صورت نیز می‌گردد.

لبخند زدن

 لبخند زدن یک حركت تکراری است و شما ممكن است در طول روز بارها لبخند بزنيد. افراد به شیوه‌های مختلف لبخند می‌زنند، اما بديهي است كه افرادي كه در هنگام لبخند زدن از عضلات كنار چشم‌های خود استفاده می‌کنند، زودتر از بقيه به چین‌وچروک دور چشم مبتلا می‌گردند.

جمع‌کردن چشم‌ها

شما بايد در طول روز همواره از عينك آفتابي استفاده نماييد. اين بدان دليل است كه جمع‌کردن چشم‌ها در مقابل نور خورشيد يك حركت تكراري است و درست همانند قیاس گيره كاغذ، تداوم اين حركت موجب شکستن كلاژن و فيبرهاي الاستيك و درنهایت ايجاد چین‌وچروک دور چشم می‌گردد.

 خواب

مناسب‌ترین روش خوابیدن برای جلوگیری از ايجاد چین‌وچروک، خوابيدن به پشت و استفاده از يك بالش سفري يو (U) شكل است. شايد همه افراد نتوانند به اين شكل بخوابند، بنابراين استفاده از يك بالش ابريشمي نیز می‌تواند کمک‌کننده باشد.

مزیت استفاده از بالش ابریشمی چیست. آيا پس از بيدار شدن از خواب، متوجه خطوط خواب می‌شوید؟ گاهی اوقات هنگام خواب پوست شما بر روی بالش کشیده می‌شود و اين امر موجب ايجاد چین‌وچروک‌های پوستي می‌گردد. هنگامی‌که از يك بالش ابریشمی استفاده کنید، پوست به‌سادگی بر روی بالش سر می‌خورد و از کشیده شدن پوست بر روی بالش ممانعت می‌شود.

 درمان چین‌وچروک دور چشم


روش‌های درمان و رفع چین و چروک صورت و دور چشم عبارت‌اند از:

 • لیزر
 • تزریق ژل
 • تزریق چربی
 • بوتاکس 

درمان چین‌وچروک با ليزر

s2

در درمان چین‌وچروک با لیزر، از پالس‌های کوتاه نور ميكرو ليزر برای نفوذ عمقي به لایه‌های زيرين پوست در اطراف چشم‌ها استفاده می‌شود، و ساختار محافظ پير درمان می‌گردد. سپس فرآیند ترمیم طبیعی بدن بافت پير و آسیب‌دیده را دور كرده و آن را با کلاژن و الاستین جدید (ساختارهای حیاتی عامل شادابی و جوانی پوست) جایگزین می‌کند.

برخلاف جراحي ليفت صورت که نيازمند دوره بهبودي طولاني است، درمان چین‌وچروک با لیزر یک جایگزین غیرجراحی است كه دوره ازكارافتادگي كمتري داشته و امكان بهبودي در عرض چند روز با حداقل ناراحتي يا عوارض جانبي را فراهم می‌سازد. به ‌علاوه، نتايج بسیار طبيعي بوده و موجب غرور شما می‌گردد.

درمان چین‌وچروک با لیزر بدون هیچ‌گونه تغيير در چهره و عوارض جانبی مرتبط با جراحي ليفت صورت يا شیوه‌های تزريقي، نتايجي قابل ‌توجه به دست می‌دهد. این روش تغییری در ظاهر شما ایجاد نمی‌کند، بلکه تنها موجب بهبود ظاهر شما می‌گردد. نقش ليزر در درمان خطوط ریز و چین‌وچروک دور چشم با حداقل عوارض جانبی ازلحاظ باليني به اثبات رسيده است.

مزایای درمان چین‌وچروک با لیزر

 • یک درمان ساده با دوره بهبودي تنها چهار روز
 • درمان با حداقل ناراحتی
 • حداکثر کاهش چین‌وچروک
 • پوستي طبيعي و جوان در اطراف چشم بدون ایجاد تغییرات قابل‌ توجه در چهره
 • نتايج چشمگير و در عین ‌حال طبيعي

 تزریق ژل

untitled

ژل در مقادير كم و با استفاده از سوزن‌های بسيار نازك به پوست اطراف چشم‌ها تزريق می‌شود. تزريق ژل موجب ایجاد حجم در ناحیه زیر چین‌وچروک‌ها شده و در نتیجه پوست این ناحیه بالا آمده و صاف می‌شود.

تزریق ژل اسيد هیالورونیک يك روش درماني بسيار سريع و آسان است. از آنجایی ‌که به تست پیش از درمان نیازی نمی‌باشد، درمان را می‌توان بلافاصله انجام داد. درمان به‌طور کلی 30 دقیقه طول می‌کشد.

نتایج درمان برای هر فرد متفاوت است. در یک مطالعه بالینی، مدت‌زمان دوام نتایج در اکثر بیماران بيش از 1 سال پس از اولين جلسه درمان است. درمان‌های تاچ آپ موجب تثبيت نتایج می‌گردد.

مزایای استفاده از تزریق ژل اسيد هیالورونیک

 • فاقد مواد حیوانی
 • عدم نياز به تست پوست
 • نتایج ماندگار
 • زیست‌تخریب‌پذیر، غیردائم
 • دسته محصولات کامل
 • سازگار با دماي اتاق

تزریق چربی

s4

تزریق چربی (انتقال چربی) یک راه ‌حل ابتکاری برای درمان چین‌وچروک‌های پايدار دور چشم و یا چین‌وچروک‌های ناشي از فقدان چربي از جراحي زيبايي پلك قبلي، پيري يا كاهش وزن قابل‌توجه است.

دکتر قهاری خوشه‌های چربی را به‌ آرامی از محل خود خارج كرده و با استفاده از يك سيستم آب تحت‌فشار آن‌ها را شستشو می‌دهد. مکش کم‌فشار هم‌زمان به برداشتن چربی کمک می‌کند و ظاهری صاف‌تر با حداقل از کارافتادگی در پوست ایجاد می‌شود. سیستم، چربي مکش‌شده را به‌ آرامی به يك کولكتور منتقل می‌کند، که دارای فيلترهاي مختلف براي جداسازي سلول‌های چربی زنده از مواد فیبری ضخيم مجاور است که می‌تواند منشأ تجمع توده‌های چربي باشد. آنچه باقی می‌ماند، چربي اتولوگ خالص با قابلیت تزریق است. این چربی حاوی تمام مواد حیاتی، از سلول‌های بنيادي گرفته تا پری آدیپوکین و آدیپوکین بالغ، می‌باشد. تزريق اين سلول‌های چربی احتمال ماندگاری نتایج را افزایش می‌دهد.

چین‌وچروک دور چشم يكی از مشکلات شایع است که  به‌طور معمول با افزايش سن پديدار می‌گردد. تزريق چربی می‌تواند تفاوت فوق‌العاده‌ای در ظاهر پوست اطراف چشم‌ها ايجاد كند. به ‌علاوه، تزريق (انتقال) چربي می‌تواند با دیگر درمان‌های چین‌وچروک دور چشم همراه شود

بوتاکس

affirm_photo_woman_eye

شما می‌توانید استفاده از سم بوتولینوم را قبل از اينكه چین‌وچروک دور چشم به يك دغدغه بدل شود، آغاز كنيد. تزريق سم بوتولینوم در خطوط پايدار صورت، و یا خطوطي که با متوقف شدن لبخند ناپديد نمی‌گردند، همانند قیاس گيره كاغذ كه در بالا ذكر شد، از شکستن كامل كلاژن پيشگيري خواهد كرد. این یک گام بزرگ در درمان چین‌وچروک صورت است و آن را به تمام افرادي كه نشانه‌هایی از خطوط پايدار اوليه را در چهره خود مشاهده می‌کنند، توصيه می‌نمایم.

هنگامی‌که سم بوتولینوم به چین‌وچروک‌های دور چشم تزریق می‌شود، هیچ نگرانی در مورد ایجاد حالت یخ‌زدگی در صورت وجود نخواهد داشت، زيرا عضلاتي كه تزريق در آن‌ها صورت گرفته است، عضلاتي نيستند كه شما براي ايجاد حركات صورت به آن‌ها نياز داريد.

سم بوتولینوم براي افراد باردار و یا افرادي كه به بیماری‌های فلج صورت مانند فلج بل مبتلا بوده‌اند تا زماني كه آثار فلج به‌طور كامل از بين نرفته است، توصيه نمی‌شود. حتی پس ‌از آن، تزريق در صورت افرادي كه قبلاً به فلج صورت مبتلا بوده‌اند، باید توسط یک پزشک باتجربه انجام شود.

هزینه


هزینه‌ها نیز ممکن است بسته به مورد شما، تعداد جلسات درماني موردنیاز، محل جغرافیایی، عمق چین‌وچروک‌ها، و نيز تعداد واحدهاي تزريق استفاده ‌شده توسط پزشك متفاوت باشد.