بهترین سن و زمان مناسب برای عمل جراحی زیبایی بینی

8

جراحی زیبایی بینی پر درخواست‌ترین و رایج‌ترین جراحی پلاستیک و زیبایی در میان نوجوانان است. انجام جراحی پلاستیک برای نوجوانان می‌تواند بحث‌برانگیز باشد، به‌عنوان‌مثال برخی از متخصصان بر این باورند که یک نوجوان  به‌اندازه کافی بالغ نیست تا قادر به درک همه پیامدهای عمل جراحی باشد. با انتخاب صحیح نوع عمل جراحی و مشارکت والدین در فرآیند مشاوره و عمل جراحی، نتایج می‌تواند رضایت‌بخش و قابل‌پذیرش باشد.

مشروط بر اینکه شما فرد نسبتاً سالمی باشید، سن شما نباید به‌عنوان یک مانع خاص در مورد عمل جراحی بینی در نظر گرفته شود. کوچک کردن پل بینی اغلب نیازمند جا به جا کردن استخوان های بینی است تا نوک بینی در راستای برآمدگی بینی باریک شود. این عاملی است که یک مشاوره و جراح بینی با توجه آن ، آن چیزی که به نفعتان است را تعیین می‌کنند.

انتخاب جراحی نیازمند مشاوره با یک جراح متخصص بینی به منظور تعیین بهترین روش متناسب با نیاز شماست. در آن صورت شما می‌توانید ظاهری طبیعی با ظاهر جراحی نشده داشته باشید. دکتر قهاری جراح زیبایی سرو گردن روی بیماران در هر سن و هر مرحله از زندگی کار می‌کند. اگر شما برای ایجاد یک تغییر در ظاهر خود آماده هستید، بدون توجه به این‌که نوجوان هستید یا میان‌سال، او  برای کمک به شما آماده است.

برای گرفتن وقت مشاوره خود با ما تماس حاصل کنید.

عمل جراحی زیبایی بینی


9

عمل جراحی زیبایی بینی یک روش جراحی بسیار محبوب و رایج است. این روش جراحی از تکنیک‌هایی مانند حذف غضروف، دست‌کاری استخوان بینی و  یا شکل دادن نوک بینی بهره می‌گیرد. این روش جراحی برای بهبود ظاهر بینی و در برخی موارد به‌منظور بهبود تنفس طراحی شده است. دو روش جراحی بینی  باز و بسته مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما معمولاً، روش باز بیشتر انجام می‌شود.

بهترین سن برای جراحی زیبایی بینی


به طور کلی با فرض این که شما از نظر سلامتی در شرایط خوبی هستید، هر سنی بیشتر از 18 (برای مردان) و 16 (برای زنان)  برای عمل جراحی زیبایی بینی قابل‌قبول است. دکتر قهاری توصیه می‌کنند برای انجام هرگونه رینوپلاستی، با متخصص جراحی زیبایی که دارای بورد تخصصی و تجربه لازم در نوع عمل بینی شما باشد، انتخاب کنید. بیماران در دهه دوم زندگی خود  از عمل جراحی زیبایی بینی خواسته‌ها و درمان‌های متفاوتی را نسبت به دهه سوم و چهارم و بعد از آن انتظار دارند.

نوجوانان

جراحی زیبایی در بین نوجوان نادر است. بسیاری از روش‌های عمل جراحی زیبایی پس از آن که بدن فرد به بلوغ رسید، به بهترین نتیجه دست پیدا می‌کند. رینوپلاستی (که به آن جراحی بینی نیز گفته می شود) یک انتخاب محبوب در بین بیماران نوجوان با سن بالاتر است. دختران معمولاً در سن 14 تا 15 سالگی به اندازه بزرگ‌سالی خود می‌رسند و بالغ می‌شوند، در حالی که در مورد مردان یک یا دو سال طولانی‌تر است.

بیست و سی‌سالگی (دهه دوم و سوم عمر)

عمل جراحی زیبایی بینی همچنان  در میان بیمارانی که دهه دوم عمر خود را می‌گذرانند محبوب و رایج است. تقریباً 70،000 مورد از عمل‌های جراحی زیبایی بینی برای  بیماران  20 تا 29 ساله انجام شده است.

40 سالگی بهترین سن برای عمل جراحی زیبایی بینی؟

هیچ حد بالایی در سن فرد وجود ندارد که مانعی برای عمل جراحی زیبایی بینی باشد. تا زمانی که یک فرد سالم باشد و انتظارات واقع‌بینانه از عمل جراحی زیبایی داشته باشد، این عمل جراحی برای او مناسب است. جراحی زیبایی بینی یکی از پیچیده‌ترین جراحی هایی است که توسط جراحان زیبایی سروصورت انجام می‌شود. بنابراین ما به شما توصیه می‌کنیم کسی که تجربه زیادی در مورد عمل جراحی بینی دارد پیدا کنید.

در طول عمل جراحی بینی


10

هر جراحی زیبایی بینی با یک جلسه مشاوره آغاز می‌شود. در این جلسه با جراح صورت، بیمار، جراح، و پدر و مادر در مورد مسائل مربوط به بینی و بهترین راه برای ایجاد تغییرات در بینی بیمار بحث می‌شود. تصویربرداری کامپیوتری برای نشان دادن تغییرات و سپس مشخص کردن سایر مواردی که موردعلاقه بیمار نیست، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این نوع تصویربرداری تضمین می‌کند که جراح و بیمار قبل از این که عمل جراحی انجام شود، چشم‌انداز روشنی از عمل جراحی داشته باشند.

در روز عمل جراحی،  برای کمک به آرامش بیمار، یک آرام‌بخش به او داده می‌شود.  برای جلوگیری از هرگونه احساس درد یا ناراحتی بیمار در طول عمل جراحی از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. در صورت تشخیص جراح، بیهوشی عمومی امکان‌پذیر است. در طول عمل جراحی، شکاف‌هایی در داخل سوراخ‌های بینی ایجاد می‌شود. برای کمک به ایجاد شکل جدید بینی، غضروف و استخوان ممکن است حذف، تغییر و یا اضافه شود. هنگامی که شکل بینی تغییر پیدا کرد، شکاف‌ها بسته می‌شوند. ممکن است برای جلوگیری از تورم بیشتر بینی و همچنین نگه‌داشتن و حفظ شکل جدید بینی در مراحل اولیه درمان، بینی در یک آتل قرار داده شود. همچنین ممکن است موادی برای ثابت کردن حفره‌ها و تیغه‌های بینی در سوراخ‌های بینی قرار داده شود.

11

در پایان عمل جراحی، بیمار به یک محل ریکاوری انتقال داده می‌شود. جراح و پرستاران تا زمانی که اثرات بیهوشی از بین بروند، بر بیمار نظارت  دارند. هنگامی که بیمار هوشیار شد و دیگر ضعف و بی‌حالی ناشی از بیهوشی در او مشاهده نشد، می‌تواند برای استراحت و بهبودی کامل به منزل برود.

دوره بهبودی


12

در طول روز اول، تنفس از طریق بینی ممکن است دشوار به نظر برسد، به خصوص اگر گاز برای بستن سوراخ‌های بینی استفاده شده باشد.

این مشکلات بعد از چند روز  کاهش پیدا می‌کند. در حالی که معمولاً درد در حداقل مقدار ممکن  است، برخی از بیماران اظهار دارند که تورم و پف قابل‌توجهی را احساس می‌کنند.  کمپرس سرد می‌تواند برای کاهش تورم مفید باشد و ناراحتی‌های بعد از عمل به راحتی با داروهای تجویزشده توسط جراح بینی مهار می‌شود.پس از چند هفته، کبودی هم باید فروکش کند.

تورم نیز هفته‌ها طول می‌کشد تا کاهش یابد، اما می‌تواند ماه‌ها و حتی یک سال طول بکشد تا تمام تورم از بین برود. چسب‌ها و پانسمان‌های روی بینی و آتل طی 10 روز برداشته می‌شود. اگر هرگونه بخیه خارجی وجود داشته باشد، پس از پنج تا هشت روز توسط جراح کشیده حذف می‌شود. بیماران اغلب در طول فرآیند بهبود احساس می‌کنند پوستشان چرب و روغنی است ، اما این مسئله هم در طول چند هفته کاملاً رفع خواهد شد.

نوجوانانی که تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار می‌گیرند برای کمک به کاهش تورم باید خواب و استراحت کافی داشته باشند و موقع خواب سر خود را بالا نگه دارند. به این معنی که موقع خواب از بالش اضافه برای بالا نگه‌داشتن سر خود استفاده کنند و یا از صندلی تاشو برای خواب استفاده کنند. اگر آبریزش بینی داشتند، تنها راه‌حل قابل‌قبول ضربه‌های ملایم به بینی است. تخلیه بینی توصیه نمی‌شود، چون می‌تواند برای روند بهبود بینی ضرر داشته باشد و به بینی آسیب برساند. عطسه و سرفه، در صورت لزوم  باید با دهان باز انجام شود تا فشار کمتری روی بینی وارد شود. باید از فعالیت‌های شدید جسمی و ورزش اجتناب شود تا زمانی که جراح انجام آن‌ها را تایید کند و اجازه برای انجام این فعالیت‌ها را بدهد.

جهت کسب اطلاعات کامل در زمینه مراقبت‌های بعد از جراحی بینی کلیک کنید.