بهترین راه برای درمان شلی و افتادگی پوست صورت و گردن (سفت کردن پوست)

1k

معمولاً، با بالا رفتن سن، لایه‌های چربی روی چانه، گردن و زاویه‌های فکی جمع شده و ظاهر شخص را پیرتر و پژمرده‌تر نشان می‌دهند. در چنین مواردی می‌توان با استفاده از تکنیک‌های جراحی و غیرجراحی چربی‌های ناخواسته را حذف کرده و شادابی و جوانی ظاهر را به آن بازگرداند.

علائم آشکار پیری و صورت مانند خطوط و چروک، شلی پوست و لکه‌های قهوه‌ای، دیگر لزوماً بخش اجتناب‌ناپذیری از فرایند پیری نیستند. به گفته متخصصان جراحی زیبایی سر و گردن بسیاری از افراد این علائم را با کمک لیفت صورت، لیفت گردن، لیپوساکشن و تزریق ژل و بوتاکس رفع می‌کنند. شما نیز می‌توانید با این روش‌های جراحی و غیرجراحی از شلی و افتادگی پوست صورت و گردنتان خلاص شوید. برای اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت می‌توانید با شماره 02122769519 تماس بگیرید.

شلی پوست صورت و گردن


2k

چربی‌های ناخواسته روی صورت و گردن تأثیر نامطلوبی بر زیبایی داشته و باعث می‌شوند از جذابیت ظاهر کاسته شده و شخص پیرتر دیده شود. به علاوه، این حجم چربی اضافی معمولاً به دلیل عوامل مادرزادی و فرایند طبیعی پیری تشکیل می‌شود که به همین دلیل به رژیم غذایی و ورزش جواب نمی‌دهد. در چنین مواردی، اعمال لیفت صورت و گردن، لیپوساکشن و تزریق ژل و بوتاکس بهترین راه حل هستند.

فرد متقاضی مناسب


این نوع درمان برای رفع موارد زیر که شایع‌ترین علائم آشکار پیری صورت و گردن هستند، مناسب است:

 • افتادگی پوست میانه صورت
 • چین‌های عمیق زیر پلک پایین
 • چین‌های عمیق کنار بینی که تا گوشه‌های دهان کشیده شده‌اند.
 • چربی‌هایی که دچار افتادگی شده را از بین رفته‌اند.
 • از دست رفتن کشیدگی و خاصیت ارتجاعی پوست پایین صورت و گردن که باعث افتادگی پوست اطراف زاویه فکی می‌شود.
 • شلی پوست و چربی اضافی زیر گردن که حتی در افرادی با وزن طبیعی نیز باعث ایجاد غبغب می‌شود.

روش‌های مورد استفاده برای سفت کردن پوست صورت و گردن


لیفت صورت

3k

لیفت صورت یا ریتیدکتومی، یک عمل جراحی است که معمولاً به همراه لیفت ابرو، جهت اصلاح افتادگی ابروها یا خطوط اخم عمیق، و جراحی پلک، جهت جوانسازی صورت‌های پیر انجام می‌شود.

روش جراحی

یک جراح زیبایی می‌تواند، از طریق برش‌های ایجاد شده در پشت خط موها، که از نزدیک گیجگاه شروع شده و در ادامه با پنهان شدن در چین طبیعی جلوی گوش‌ها تا پایین آن ادامه می‌یابند، بافت‌های عمقی‌تر زیر پوست را جابجا کرده و با برداشتن پوست اضافی چین‌ها را محو کند، افتادگی پوست اطراف زاویه فکی و زیر چانه را حذف کند، و فرم زیبا و جوانی صورت و گردن را با ظاهری طبیعی به آن‌ها بازگرداند.

بهبودی از لیفت صورت

معمولاً در طول دوره بهبودی از لیفت صورت یک بانداژ دور صورت قرار می‌گیرد تا کبودی و تورم ناشی از عمل به حداقل برسد. همچنین به بیمار دستورالعمل‌هایی داده می‌شود که عموماً موضوع آن‌ها عبارت است از نحوه مراقبت از محل جراحی و لوله‌های تخلیه، داروهای خوراکی یا موضعی مورد استفاده جهت کمک به بهبود و کاهش احتمال عفونت، بررسی محل جراحی یا کنترل وضعیت کلی سلامت بیمار جهت اطمینان از عدم بروز برخی عوارض به خصوص، و همچنین جلسه بعدی مراجعه به جراح پلاستیک.

نتایج لیفت صورت

معمولاً چند ماه طول می‌کشد تا ورم کاملاً فروکش کرده و خطوط برش تازگی خود را از دست بدهند. استفاده مادام‌العمر از کرم‌های ضدآفتاب و داشتن یک سبک زندگی سالم به افزایش دوام نتایج درمان کمک می‌کند. با کاهش ورم و کبودی، بهبود آشکار ناشی از لیفت صورت قابل مشاهده خواهد بود. نتیجه نهایی، علاوه بر جوانسازی و شاداب‌تر ساختن صورت، به افزایش اعتماد به نفس شخص نیز کمک می‌کند.

لیفت صورت

4k

گردن یکی از اولین بخش‌های بدن است که نشانه‌های افزایش سن ما را بروز می‌دهد. افتادگی پوست اطراف فک، غبغب چروک‌های عمودی و چین‌های افقی گردن دست به دست همه داده و باعث می‌شوند خود را پیرتر از آنچه هستیم احساس کنیم. اما، لیفت گردن می‌تواند از طریق سفت کردن پوست و عضلات زیرین گردن و بهبود فرم زاویه فکی، ظاهر گردن را بهبود دهد.

عمل لیفت گردن

عمل لیفت کامل گردن برای درمان افتادگی پوست گردن به صورت زیر انجام می‌شود:

 • برش‌ها، بسته به عملی که قرار است انجام شود، زیر چانه و/یا پشت گوش‌ها ایجاد می‌شود.
 • عضله پلاتیسما کشیده شده و دو طرف آن، مانند گرهی که به بند کفش‌ها زده می‌شود، به یکدیگر بخیه زده می‌شوند (پلاتیسماپلاستی).
 • پوست و چربی اضافی به دقت بریده می‌شوند.
 • بافت و پوست جابجا شده و با بخیه در جایشان محکم می‌شوند.
 • برش‌ها بسته شده و ممکن است قبل از باندپیچی زخم‌ها در آن‌ها لوله‌های تخلیه قرار داده شود.

بهبودی

در این مرحله پیروی از تمامی دستورالعمل‌های جراح در زمینه مراقبت‌های بعد از جراحی بسیار حیاتی است. این اطلاعات شامل نحوه مراقبت از لوله‌های تخلیه و نوع فعالیت‌های بی‌خطر برای بیمار است. به علاوه، جراح‌ بیمار را به طور کامل در مورد علائمی که طبیعتاً بروز خواهند کرد و همچنین هرگونه نشانه‌ای از عوارض احتمالی، راهنمایی خواهد کرد. لازم به ذکر است که مقدار زمان مورد نیاز برای بهبودی بیماران مختلف بسیار متفاوت است.

لیپوساکشن گردن و صورت

6k

یکی از روشهای درمان افتادگی پوست، لیپوساکشن است. لیپوساکشن عبارت است اعمال فشار منفی از طریق یک کانولای توخالیِ قرار گرفته در زیر پوست، که باعث می‌شود سلول‌های چربی به آرامی کنده شده و در نتیجه چربی‌های ناخواسته صورت و گردن به دقت تراشیده شوند. لیپوساکشن، که معمولاً در ترکیب با سایر اعمال ترمیمی و پلاستیک صورت انجام می‌شود، ابزار مؤثری در دست جراح پلاستیک صورت است که می‌تواند با آن فرم صورت را به شکل دلخواه اصلاح کند.

روش انجام لیپوساکشن

لیپوساکشن صورت و گردن تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، که باعث می‌شود بیمار در طول عمل بیدار بوده و بتواند حرکت کند، اما هیچگونه ناراحتی یا دردی را احساس نکند. جراح در ابتدای عمل محلول تامسنت خاصی را به نواحی دارای چربی صورت و گردن تزریق می‌کند تا درد احساس نشده و کبودی بعد از عمل به حداقل برسد. سپس، جراح یک برش خیلی کوچک زیر چانه و پشت نرمه هر یک از گوش‌ها ایجاد می‌کند. وی از طریق این برش‌ها یک میکروکانولا را به زیر پوست وارد کرده و آن را به آرامی به عقب و جلو حرکت می‌دهد تا چربی‌های اضافی شکسته شده و تخلیه شوند.

پس از برداشته شدن تمامی چربی‌ها ناخواسته و اصلاح و جوانسازی صورت و گردن برش‌ها به دقت بسته می‌شوند، طوری که بعد از بهبودی، اسکارهای به جا مانده عملاً دیده نشوند.

بهبودی

دوره بهبودی از لیپوساکشن صورت و گردن بسیار کوتاه و بی‌دردسر است، طوری که بسیاری از بیماران ما می‌توانند ظرف 24 ساعت به سر کارشان برگشته و فعالیت‌های عادی روزمره خود را از سر بگیرند. در اکثر موارد، ناراحتی بسیار ناچیز بوده و عملاً دردی وجود ندارد، و هرگونه ورم نیز، در صورت وجود، جزیی بوده معمولاً ظرف سه روز از بین می‌رود.

تزریق ژل و بوتاکس

7k

لیفت مایع صورت و گردن ترکیبی از یک سری مواد قابل تزریق است که در صورت تزریق همزمان، باعث جوانسازی چشمگیر پوست خواهند داشت.  این روش، گزینه کم تهاجمی‌تری نسبت به لیفت صورت است که در آن از بوتاکس و برخی ژل‌ها استفاده می‌شود. اگر چه نتیجه این تزریق‌ها موقتی بوده و به اندازه لیفت صورت چشمگیر نیست، اما آن‌ها برای بیمارانی که در دهه‌های 30، 40 و 50 زندگی هستند به خوبی جواب می‌دهند.

روش تزریق

در روش تزریق ژل به بافت‌های نرم، گزینه‌های مختلفی برای بی‌حسی وجود دارد. با این حال، بسیاری از پزشکان از ترکیبی از عوامل بی‌حس کننده مختلف، از جمله یخ، کرم‌های بی‌حس کننده، و تزریق بی‌حسی موضعی جهت مسدود کردن عصب‌های حسی یک منطقه از بدن، استفاده می‌کنند. در اینجا، مقدار کمی از ژل با استفاده از یک سوزن فوق ظریف مستقیماً به پوست تزریق می‌شود. البته قبل از آن ناحیه مورد تزریق تمیز می‌شود، که با این کار تزریق انجام شده توسط پزشک یا پرستار واجد شرایط تنها منجر به یک درد جزیی خواهد شد. ژل تزریق شده با پر کردن زیر پوست، باعث محو شدن خطوط و شلی پوست صورت و گردن می‌شود.

بهبودی

 ممکن است بعداً ورم ناچیزی به وجود بیاید که آن هم سریعاً رفع می‌شود. این ورم، بسته به محل درمان، معمولاً حدود 30 دقیقه دوام داشته و بیمار می‌تواند به محض آمادگی، کلینیک را ترک کند. بعد از درمان با تزریق ژل و سفت شدن پوست صورت به هیچگونه استراحتی نیاز نبوده و بیمار می‌تواند مستقیماً بعد از درمان به فعالیت‌های روزانه خود برگردد.