ایجاد چال گونه (خنده) و چانه با جراحی

1

چال گونه عموماً به عنوان یک مؤلفه جذابیت و زیبایی در نظر گرفته می‌شود و می‌تواند ظاهر کلی صورت را بهبود دهد. همیشه داشتن این ویژگی به شدت مورد تمایل مردان و زنان بوده است اما تا امروز تنها راه داشتن چال گونه این بود که فرد با آن متولد شده باشد. خوشبختانه امروزه شما می‌توانید به انجام جراحی زیبایی صورت در گونه خود این چال را ایجاد کرده و با نتایج زیبایی دست یابید.

یکی از مطلوب‌ترین جراحی‌های زیبایی در میان مردم جراحی ایجاد چال گونه است. چال گونه به عنوان علامت زیبایی و شادابی است و در برخی فرهنگ‌ها نشانه خوش‌شانسی است. این چال‌ها لبخند را درخشان ترکرده و به صورت کاراکتر خاصی می‌بخشند. این چال‌ها به خصوص برای افرادی که در میان خانواده و دوستان خود افرادی را دارند که به صورت طبیعی چال گونه دارند بسیار مورد توجه و درخواست قرار می‌گیرد. امروزه پیشرفت‌های تکنولوژیکی در آرایش زنانه، داشتن چال گونه را برای هر فردی امکان‌پذیر کرده است.
اگر شما تمایل دارید اطلاعات بیشتری در مورد جراحی چال چانه و چال گونه کسب کنید یا می‌خواهید وقت ملاقاتی تنظیم نمایید با شماره 02122769519تماس حاصل فرمایید.

عمل جراحی ایجاد چال گونه


2

چال گونه در نظر بسیاری از افراد زیباست. درخواست‌ها برای انجام عمل جراحی ایجاد چال گونه رو به افزایش است. این یک عمل جراحی بی‌خطر بوده که تحت بیهوشی موضعی و در یک روز انجام می‌شود. نتیجه حاصل از این عمل دائمی است و هم در مردان و هم در زنان به طور مساوی قابل انجام است. تحت بیهوشی موضعی، قسمت کوچکی از عضلات ناحیه گونه برداشته می‌شود. این برداشت عضله از طریق ایجاد یک شکاف در دهان بدون باقی ماندن اسکار خارجی ایجاد می‌شود. فرورفتگی چانه در اثر برداشتن قسمت کوچکی از عضله گونه ایجاد می‌شود. پس از بهبود پوستی که این جای خالی را پوشانده است این جای خالی به بافت همبند زیرین گیر کرده و در هنگام خندیدن یک فرورفتگی در پوست صورت ایجاد می‌کند.

چه افرادی برای انجام عمل ایجاد چال گونه مناسب هستند؟


روزانه تعداد زیادی از مردم تمایل پیدا می‌کنند تا با استفاده از عمل جراحی روی گونه‌های خود چال ایجاد کنند. ایجاد چال گونه در مردان و زنان به صورت برابر قابل انجام است. شما می‌توانید گزینه بسیار مناسبی برای انجام این عمل باشید اگر:

  • شما تمایل به داشتن یک چال روی چانه یا روی گونه خود دارید
  • معمولاً خانم‌ها تمایل دارند که روی گونه‌های خود چال داشته باشند در حالی که آقایان ترجیح می‌دهند در چانه خود چال داشته باشند
  • شما از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشید
  • شما دید واقع‌بینانه از انجام این عمل داشته باشید

مشاوره


مهم‌ترین قسمت عمل جراحی ایجاد چال گونه، مشاوره اولیه با جراح پیش از انجام عمل است. جراح در مورد جزئیات جراحی به شما توضیح داده و به تمام سؤالات شما پاسخ می‌دهد. به علاوه محل دقیق چال گونه در این جلسه مشخص می‌شود بنابراین نتایج می‌تواند مطلوب‌تر باشد.

مراقبت‌های قبل از عمل جراحی


عمل جراحی ایجاد چال گونه یک عمل نسبتاً ساده است اما برای انجام آن باید قبل از عمل مراحلی انجام شود. در خلال ویزیت پیش از عمل، جراح زیبایی در مورد انتظارات شما از عمل راهنمایی‌های لازم را می‌کند و دستورالعمل‌های پیش از عمل را به شما می‌دهد. برخی از این دستورالعمل‌های معمول عبارتند از:

  • پرهیز از استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی در یک دوره زمانی قبل از انجام عمل
  • قطع مصرف داروهایی مانند آسپیرین، موترین، آدویل یا انواع مختلف داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی یا روغن ماهی دست‌کم یک هفته قبل از انجام عمل جراحی
  • شروع مصرف قرص آرنیکا 2 تا 3 روز قبل از انجام عمل جراحی
  • 6 ساعت قبل از انجام عمل جراحی نباید چیزی بخورید یا بیاشامید
  • به دستورات پزشک به دقت عمل کرده و مکمل‌ها و ویتامین‌های تجویز شده را مصرف نمایید.

انجام عمل جراحی


3

عمل جراحی ایجاد چال گونه بسیار ساده است. اولین گام ایجاد یک شکاف داخل گونه است. با ایجاد یک شکاف داخل دهان هیچ اسکاری روی پوست خارجی صورت ایجاد نمی‌شود. سپس یک نخ بخیه کوچک داخل گونه می‌شود. زمانی که نخ به سطح زیر پوست رسید، چال ایجاد شده است. سپس این نخ گره زده می‌شود. تا چال شکل بگیرد. معمولاً بیماران تمایل دارند که این چال روی گونه‌های آنها ایجاد شود البته این چال می‌تواند روی چانه نیز ایجاد شود.
عمل ایجاد چال چانه بسیار شبیه به عمل ایجاد چال گونه است. شکاف در قسمت بیرونی پوست ایجاد نمی‌شود بنابراین اسکار خارجی پس از انجام این عمل باقی نمی‌ماند. جراح در مورد جزئیات انجام هر دو عمل در خلال جلسه مشاوره برای شما توضیحات کاملی ارائه می‌دهد.

دوران نقاهت و بهبود


4

معمولاً این عمل 20 تا 30 دقیقه طول می‌کشد. پس از عمل برای مدتی این چال همیشه وجود دارد اما پس از دوران یک تا دو هفته‌ای ریکاوری چال فقط در هنگام خندیدن یا نشان دادن برخی حالات خاص صورت نمایان می‌شود. اسکارهای شکل‌گرفته از بخیه پوست و عضلات که باعث ایجاد چال می‌شود به صورت دائمی باقی می‌ماند.
عمل ایجاد چال نسبتاً ساده و بدون درد است. در بسیاری از موارد به ندرت عوارضی ایجاد می‌شود. معمولاً تورم و کبودی جزئی پس از عمل ایجاد می‌شود. به علاوه بسیاری از بیماران می‌تواند در روز بعد به محل کار خود بازگشته و به امور روزمره خود بپردازند. در صورت لزوم برای بیماران آنتی‌بیوتیک تجویز می‌شود. پس از اتمام عمل جراحی ایجاد چال گونه شما صاحب یک چال گونه می‌شوید که همیشه آرزوی داشتنش را در سر داشتید.

آیا پس از انجام عمل جراحی ایجاد چال گونه می‌توانم هرچه می‌خواهم بخورم و بنوشم؟


پس از انجام عمل جراحی ایجاد چال گونه شما آزادید که هر آنچه را می‌خواهید بخورید و بیاشامید. شما پس از انجام عمل جراحی کمی در ناحیه گونه خود احساس درد و ناراحتی خواهید داشت اما این عوارض جزئی بوده و خللی در توانایی جویدن و غذا خوردن عادی شما ایجاد نمی‌کند.

برای انجام این عمل چند مرتبه باید به بیمارستان مراجعه کنم؟


بخیه‌ها در دهان شما انجام شده و از نوع جذبی هستند. پس از انجام عمل جراحی نیازی به ویزیت وجود ندارد. ما مشخصاً می‌خواهیم از احوال شما در زمان بهبودی مطلع باشیم و شما را 3 تا 4 ماه پس از انجام عمل جراحی برای ارزیابی نتایج واقعی ملاقات کنیم. در صورت بروز هرگونه مشکلی همیشه ما آماده کمک به شما هستیم.

چه موقع انتظار داشته باشم که نتایج نهایی را ببینم؟


نتایج حاصل از عمل جراحی ایجاد چال گونه دائمی است. در ابتدا تورم ایجاد شده در نواحی اطراف محل عمل شده قابل مشاهده است. پس از برطرف شدن تورم تورفتگی فقط در زمانی که می‌خندید قابل مشاهده است. این نتایج نهایی پس از 2 تا 3 ماه قابل مشاهده است.

آیا این عمل برگشت‌پذیر است؟


این عمل بی‌خطر، مؤثر و به صورت بالقوه قابل‌برگشت است. برای از بین چال‌ها باید برای بازسازی فضای بین پوست و عضله دوباره عمل جراحی انجام شود و در محل مورد نظر چربی تزریق شود.

خطرات احتمالی


انجام عمل جراحی ایجاد چال گونه عوارض جانبی و خطرات احتمالی کمی دارد. این عمل جراحی تحت بیهوشی موضعی در محل تحت درمان انجام می‌شود و شکاف کوچکی برای ایجاد چال ایجاد می‌شود. دوران نقاهت و بهبودی پس از عمل جراحی منطقی بوده و بسیاری از افراد می‌تواند روز بعد در محل کار خود حاضر شوند و تورم‌های ناشی از عمل هم پس از چند روز از بین می‌روند.
در برخی موارد ممکن است بخیه‌ها که پوست را به بافت همبند متصل می‌کنند شل شده یا پاره شوند. ایجاد دوباره چال کار دشواری نیست و بسیاری از جراحان بدون دریافت هزینه، عمل را دوباره تکرار می‌کنند. در جلسه مشاوره از جراح پلاستیک بخواهید که شل نشدن و از بین نرفتن چال ایجاد شده را تضمین نماید. پس از آن، اگر بیمار از نتایج عمل راضی و خشنود نباشد، بازگرداندن تورفتگی چانه بسیار ساده است.